TCE.Blogfa.Com

عشق، بالاترین موهبت الهی است.

TCE.Blogfa.Com

اکبر زمانی
TCE.Blogfa.Com عشق، بالاترین موهبت الهی است.

نظر شریعتی درباره «ولایت فقیه» چه بود؟

در این دوره غیبت کبرا یک نظام انتخاباتی خاص به وجود می‌آید و آن یک انتخابات دموکراتیک است برای رهبر... گر چه این انتخاب شونده به وسیله مردم انتخاب می‌شود، اما در برابر امام مسئول است و در برابر مردم نیز. بر خلاف دموکراسی که منتخب به وسیله مردم، فقط در برابر خود مردم که انتخاب کنندگان و موکلین او هستند مسئول است.

به گزارش رجانیوز، امیرحسین ثابتی در وبلاگ شخصی خود نوشته است:

29 خرداد 90، سی و چهارمین سالگرد مرحوم شریعتی است. شخصیتی که به اندازه کافی موافق و مخالف داشته و دارد و همیشه یک پای دعواهای سنتی سیاسیون و روشنفکران سه دهه پس از انقلاب بوده است.

طبیعتا شریعتی نه بدون اشتباه بوده و نه 100 درصد باطل، اما جدای از همه این مباحث که فرصت جداگانه‌ای می‌طلبد به نظر می‌رسد هنوز بخش‌هایی از تفکر وی که برای نسل امروز قابل استفاده می‌باشد ناشناخته مانده است. لذا بخشهایی از اشارات مسقیم وی پیرامون مبحث «ولایت فقیه» عینا نقل می‌شود:

«با آغاز دوران غیبت بزرگ و خاتمه کار نُواب انتصابی - که امام به وسیله آنها، در نهان، بر مردم خویش حکم می‌راند و مردم، از طریق این بابهای تعیین شده، با شخص رهبر تماس داشتند و وظیفه اجتماعی خود را از او کسب می‌کردند و حقیقت اعتقادی مذهب خویش را از او می‌پرسیدند - رابطه قطع می‌شود و مسئولیت امام به مردم واگذار می‌شود و دوران انتصاب پایان می‌گیرد و عصر انتخاب فرا می‌رسد.

" توقیع (فرمان) ِ مشهور امام –که پیش از ورود به دوران غیبت بزرگ صادر شده است- نظام ویژه‌ای را که جانشین ِ نظام ِ امامت می‌شود، بدین گونه اعلام می‌دارد:

"فَامّا الحَوادث الواقِعَه، فارجِعوا فیها اِلی رُواةِ احادیثُنا، فَانّهُم حُجَتی عَلَیکُم وَ اَنا حُجَتُ الله عَلَیهِم"
"اما دربارۀ پدیده‌ها و رویدادهایی که در مسیر زمان و در طی تحولات و تغییرات اجتماعی وقوع می‌یابد، به راویان سخن ما - دانشمندان و متفکرانی که به سخنان ما، هم دانایند و هم آشنا - رجوع کنید، که آنان حجت منند بر شما و من حجت خدایم بر ایشان"

اما اینها چه کسانی اند؟ و چگونه و چرا انتخاب می‌شوند؟

ضوابط و شرایط ِ انتخاب آنان را امام صادق علیه السلام برای توده مردم اعلام کرده است:

"امّا، مَن کانَ مِن الفُقَهاء صائِناً لِنَفسِه، حافِظاً لِدینه، مُخالفاً لِهواهُ، مطیعاً لامر مولاه، فللعوام اَن یُقَلّدوه"

"اما، از دین شناسان، آنکه نگهدار و خویشتنش بود، نگهبان ایمانش، مخالف هوسش، فرمانبردار خدا و مطیع امر مولایش، بر توده مردم است که تقلیدش کنند"

تقلید نه تنها با تعقل ناسازگار نیست، اساساً کار عقل این است که هر گاه نمی‌داند، از آنکه می‌داند تقلید می‌کند و لازمه عقل این است که در اینجا خود را نفی کند و عقل آگاه را جانشین خود کند. بیمار خردمند کسی است که در برابر طبیب متخصص خردمندی نکند. چه، خردمندی کردن در اینجا بی خردی است و اقتضای تعقل، تعبد است و تقلید. مهندس، طبیب، حقوقدان و رهبر یک تشکیلات انقلابی یا حزبی، همیشه تربیت شده ترین و فهمیده ترین افراد را در میان مراجعان و اعضای خود مطیعتر و مجری تر از همه یافته‌اند. زیرا شعور، این فضلیت علمی و عقلی را به آنان آموخته است که ابراز فضل در آنچه نمی‌دانند، فضولی است و این شیوه عقل است که در یک رشته علمی، از متخصص تقلید کند و این قانونی است که در همه رشته‌های زندگی جاری است و هر جامعه‌ای که پیشرفته تر و متمدن تر است، اصل تقلید و تخصص در آن استوار تر و مشخص تر است.

بنابر این می‌بینیم که در این دوره غیبت کبرا یک نظام انتخاباتی خاص به وجود می‌آید و آن یک انتخابات دموکراتیک است برای رهبر... گر چه این انتخاب شونده به وسیله مردم انتخاب می‌شود، اما در برابر امام مسئول است و در برابر مردم نیز. بر خلاف دموکراسی که منتخب به وسیله مردم، فقط در برابر خود مردم که انتخاب کنندگان و موکلین او هستند مسئول است.

این است که مردم، نایب عام را خودشان، با تشخیص و آرای خودشان، بر اساس این ضوابط انتخاب کرده و رهبری او را می‌پذیرند، و او را جانشین امام تلقی می‌کنند و این جانشین امام در برابر امام و مکتب او مسئول است یعنی بر خلاف نماینده‌ای که با نظام دموکراتیک انتخاب شده، مسئول این نیست که ایده‌ها و ایده آلها و نیازهای مردمی که او را انتخاب کرده‌اند بر آورده کند، بلکه مسئول است که مردم را بر اساس قانون و مکتبی که امام و رهبر و هدایت کننده آن مکتب است هدایت کرده و آنها را بر اساس آن مکتب تغییر و پرورش دهد.

البته این انتخاب که یک "انتخاب مُقُیّدی است، به این معنی نیست که همه مردم بیایند رای بدهند و هر کس آرایش بیشتر بود، به جانشینی امام منتخب شود و در مسند نیابت امام قرار گیرد، بلکه چون این فرد یک شخصیت اجتماعی است و در عین حال یک شخصیت علمی، بنابراین توده نا آشنا با علم، خود به خود شایستگی انتخاب او را ندارند و عقل حکم می‌کند کسانی که آگاهی و علم دارند و می‌دانند که عالم ترین و متخصص ترین و آشنا ترین فرد به این مکتب کیست، یعنی عالِم شناسان به این انتخاب مبادرت ورزند و مردم هم که خود به خود با فضلا و و روحانیان و علمای مذهب خودشان تماس و به آنها اعتماد دارند و از آنها پیروی می‌کنند، طبعاً رای آنها را برای انتخاب نایب امام می‌پذیرند و این یک انتخاب طبیعی است، همان طور که درباره متخصصان دیگر این کار را می‌کنیم، مثلاً من که بیماری قلب دارم و شخصاً هیچ گونه آگاهی طبی ندارم، بزرگ ترین متخصص قلب را خودم انتخاب نمی‌کنم و معمولاً از دانشجویان پزشکی، اطبا، داروسازان و یا کسانی که آگاهی به این مسایل دارند استخبار می‌کنم که بهترین متخصص قلب کیست و بنابر اعتقادی که به ایشان دارم، رای ایشان را به عنوان رای خودم می‌پذیرم ؛ یک نوع انتخابات دو درجه‌ای طبیعی.

این امام، در دوره غیبت، مسئولیت هدایت خلق و پیروانش را برعهده علمای روشن و پاک و آگاهان برمذهب خود می‌گذارد تاظهورش فرا رسد و آن هنگامی است که رژیم‌های حاکم و نظام‌های اجتماعی در سراسر زندگی انسان‌ها به حضیض فساد رسیده باشد. "

کتاب انتظار مذهب اعتراض، صفحات 24 الی 29.


موضوعات مرتبط: سخن بزرگان

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 15:46 | نویسنده : اکبر زمانی |

توقيف خودرو و برخورد با مزاحمين نوامیس...

طرح «تشديد امنيت اخلاقي» از 25 خرداد ماه سال جاري در مناطق گوناگون پايتخت اعم از ميادين، بزرگراه‌ها، مراكز خريد، مترو و ... آغاز شد. مأموران اين طرح با ارايه تذكر زباني و ارشادي، با افراد بدپوشش و گردانندگان سگ در معابر عمومي برخورد مي‌كنند.

در ادامه اجراي طرح «تشديد امنيت اخلاقي»، مأموران پليس تهران از روز شنبه برخورد با مزاحمين نواميس را در پايتخت تشديد و به همراه توقيف خودرو و موتورسيكلت اين دسته از متخلفان با آنها برابر قانون برخورد كردند.

طرح «تشديد امنيت اخلاقي» از 25 خرداد ماه سال جاري در مناطق گوناگون پايتخت اعم از ميادين، بزرگراه‌ها، مراكز خريد، مترو و ... آغاز شده است و مأموران اين طرح، با تذكر زباني و ارشادي، با افراد بدپوشش و گردانندگان سگ در معابر عمومي برخورد مي‌كنند.


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 15:5 | نویسنده : اکبر زمانی |

متجاوزین به عنف از هيچ مجازاتي واهمه ندارند...

افرادي كه دست به تجاوز جنسي مي‌زنند، صرفا كساني نيستند كه نمي‌توانند رابطه جنسي با جنس مخالف يا حتي با جنس موافق برقرار كنند بلكه حتي در ميان افرادي كه داراي همسر و فرزند هستند اين نوع جرايم ديده مي‌شود.

يك متخصص حقوق جزا و جرم‌شناسي و استاد دانشگاه، تجاوز به عنف را محصول يك اختلال شخصيتي و ناشي از دوران كودكي و نوجواني مرتكب برشمرد و مشكلات اقتصادي، فرهنگي، روحي و رواني را از جمله مهمترين عوامل آن عنوان كرد.

دكتر علي نجفي توانا در گفت‌وگو با ايسنا، در تحليل جرم‌شناختي پديده تجاوز به عنف با بيان مقدمه‌اي تصريح كرد: جرايم جنسي عمدتا ارتباط تنگاتنگي با شرايط سني، فرهنگي و اقتصادي مرتكبان دارد؛ البته اين نوع جرايم در اكثر كشورهاي جهان وجود دارد.

وي ادامه داد: تجاوزات جنسي و به‌طور مشخص تجاوز به عنف از جمله جرايمي هستند كه از قديم‌الايام يعني زماني كه بشر زندگي جمعي خود را آغاز كرد تا به امروز وجود داشته و هم‌اكنون نيز در كشورها و جوامع مختلف با انگيزه‌هاي متفاوت ارتكاب مي‌يابد.

اين استاد دانشگاه افزود: در واقع تجاوز جنسي نوعي انحراف جنسي است كه شخص به اين دليل كه نمي‌تواند از طرق عادي و با ايجاد رابطه انساني، مشروع و قانونمند نيازهاي خود را برطرف كند، با تمسك به زور و جبر و خلاف ميل طرف مقابل به تماميت جنسي وي تعرض مي‌كند.

نجفي توانا گفت: تجاوز جنسي به عنوان يك بزه معمولا به صور مختلف در قالب كودك‌آزاري از نوع آزار جنسي، زناي با محارم، ساديسم جنسي، پورنوگرافي و عورت‌نمايي انجام مي‌شود و در دو حالت ماسوخيسم و يا ساديسم يعني خود‌آزاري و ديگرآزاري خودنمايي مي‌كند.

وي اظهار كرد: افرادي كه دست به تجاوز جنسي مي‌زنند، صرفا كساني نيستند كه نمي‌توانند رابطه جنسي با جنس مخالف يا حتي با جنس موافق برقرار كنند بلكه حتي در ميان افرادي كه داراي همسر و فرزند هستند اين نوع جرايم ديده مي‌شود.

اين حقوقدان خاطرنشان كرد: مطالعه پرونده‌هايي كه به صورت سريالي منجر به مرگ افراد مي‌شود در كشورهاي اروپايي و آمريكايي و حتي ايران نشان‌دهنده اين است كه مهاجم بعد از شناسايي قرباني در فرصتي مناسب ضمن تعرض جنسي، ايذا و اذيت و حتي ربايش قرباني، او را به قتل مي‌رساند؛ لذا در يك جمع‌بندي كلي مي‌توان گفت تجاوز جنسي محصول يك اختلال شخصيت و ناشي از دوران كودكي و نوجواني فرد بوده و در واقع به نوعي در دوران رشد رواني وي يعني دوران دهاني، دفعي، سالوس، نهفتگي و بلوغ در او پديد آمده است و در زمان جواني و ميانسالي خودنمايي مي‌كند.

نجفي توانا تصريح كرد: ما مي‌توانيم در مورد بسياري از افراد كه اقدام به تعرضات جنسي كرده‌اند ـ چه به جنس مخالف و چه به جنس موافق ـ بعد از آسيب‌شناسي، اطلاعاتي جمع آوري كنيم كه دقيقا مويد ريشه‌هايي است كه ذكر شد. نمونه بارز آن مجرماني مانند بيجه، خفاش شب و افراد ديگري هستند كه در دوران كودكي مورد تعرض قرار گرفته بودند. البته در ميان تعرض‌كنندگان گاهي پيدا مي‌شوند افرادي كه به دليل خشونت‌ورزي نسبت به آنها از سوي والدين به‌ويژه مادر يا نامادري، كينه زنان را به دل گرفته و سعي مي‌كنند با تعرض و تجاوز به زنان در دوران جواني اين كينه را كه در ضمير ناخودآگاه آنان به صورت يك اهريمن پنهان وجود دارد، متجلي كنند و سپس با كشتن زنان، عطش پنهاني خود را اطفا و خود را ارضا كنند.

وي اظهار كرد: متاسفانه گاهي هم ديده شده كه تحت عنوان عقايد و باورهاي ديني و اعتقادي، اشخاصي مبادرت به تعرض جنسي و جسمي كرده و افراد را به قتل مي‌رسانند كه نمونه‌هاي آن در قتل‌هاي زنجيره‌اي خراسان و جنوب كشور و در تهران خودنمايي كرده‌اند. البته لزوما تعرضات جنسي منجر به قتل يا ضرب و جرح افراد نمي‌شود بلكه گاهي تعرضات براي اطفاي عطش جنسي و در مواقعي با سرقت اشياي متعلق به قرباني ‌همراه است. جنايات باند باغ خرمالو در كرج نمونه بارزي از اين دست است كه چند نفر با هماهنگي يكديگر دختران و زنان را در تهران يا كرج مي‌ربودند و به آن باغ معروف مي‌بردند و درآنجا بعد از گرفتن وسايلشان به آنها تجاوز كرده و بعد آنها را در خيابان يا جاي خلوتي پياده مي‌كردند.

اين وكيل دادگستري گفت: در تمام اين موارد، مطالعات نشان داده است كه اين اشخاص از شخصيت ثابت و متعادلي برخوردار نيستند. در رابطه با مرتكبان باغ خرمالو، از مطالعاتي كه شخصا با عده‌اي ديگر از روانشناسان و جرم‌شناسان بر روي اين افراد انجام داديم اين نتيجه حاصل شد كه اين افراد با اينكه خود متاهل بوده‌ و فرزند داشته‌اند، معمولا از يك ميل سيري‌ناپذير تعرض به زنان برخوردار بوده‌اند و به نوعي با تعرض به زنان و دختراني كه عمدتا افراد خانه‌دار و به‌هنجار بودند عطش دروني خود را خاموش مي كردند و جالب اينكه در مورد زنان شوهردار با رفتاري متفاوت عمل مي‌كردند كه اين را ناشي از باور خود مي‌دانستند.

نجفي توانا ابراز عقيده كرد: متاسفانه آمارها به‌ويژه در كشور ما با واقعيات هماهنگي ندارد زيرا قربانيان اين جرايم معمولا تمايلي به شكايت ندارند. در مورد همان حادثه باغ خرمالو شايد از 17 تا 20 نفر كه اين اشخاص به تجاوز به آنها اقرار كرده بودند چيزي در حدود 4 يا 5 نفر آن هم بعد از دستگيري متهمان براي شكايت مراجعه كردند.

وي ادامه داد: البته آرام آرام دختران و زنان جامعه با توجه به اثرات مخرب عدم اطلاع از اين جرايم بيشتر با نيروهاي انتظامي و قضايي مشاركت مي‌كنند و بعد از وقوع حادثه تعداد افرادي كه مايل به اعلام گزارش و جرم هستند رو به افزايش است.

اين استاد دانشگاه تاكيد كرد: در مجموع بايد گفت تعرضات جنسي توسط افرادي انجام مي‌شود كه از لحاظ شخصيتي و رواني متعادل نيستند يا خود، قربانيان خشونت جنسي در دوران كودكي توسط افراد فاميل يا غريبه بوده‌اند يا اينكه مورد ضرب و شتم پدر و مادر قرار گرفته‌اند و از جنس مخالف كينه به دل دارند يا به دليل آموزه‌ها يا آموزش‌هاي اعتقادي و باورهايي كه به صورت غلط به آنها منتقل شده با ديد اين كه جامعه را از اين مفاسد پاك كنند، دست به ارتكاب اين جرايم مي‌زنند.

نجفي توانا با اشاره به حادثه خميني‌شهر نيز يادآور شد: ما در حادثه خميني‌شهر مواجه با يك تراژدي هستيم. بايد اينجا اعلام خطر كنم كه اين قبيل بزهكاران چون به صورت جمعي و باندي عمل مي‌كنند، جرات و جسارت ارتكاب چنين اعمالي را بيشتر به خود راه مي‌دهند و اين اتفاقي است كه معمولا در كمتر جوامعي ديده مي‌شود.

وي اضافه كرد: اگر چه گاه ديده شده افرادي مسلح به ميهماني‌ها حمله كرده و عده‌اي را كشته‌اند يا اموال آنها را به سرقت برده‌اند اما به اين شكل كه عده‌اي جوان و ميانسال با هماهنگي وارد يك محوطه‌اي بشوند، مردان را دستگير كنند و به زنان تجاوز كنند، نشان‌دهنده جراتي است كه بزهكاران در كشور ما پيدا كرده‌اند و به اين علت است كه سياست كيفري ما در برخورد با بزهكاران موفق نبوده و عوامل ارتكاب اين اعمال را بايد در مشكلات اقتصادي، فرهنگي، روحي و رواني جست‌وجو كرد و صرفا با ابزار مجازات و سركوب نمي‌توان با بزهكاري و نابهنجاري در كشور مبارزه كرد زيرا اگر چنين بود با توجه به مجازات اشدي كه تجاوز به عنف دارد يعني مجازات مرگ، بايد كمتر افرادي جرات مي‌كردند دست به آدم‌ربايي و سپس تجاوز به نواميس مردم بزنند.

وي گفت: بايد با نگاهي علمي به آسيب‌شناسي وقوع اين جرايم بپردازيم و صرفا با ابزار مجازات به جنگ اين نوع بزهكاري كه ريشه در شخصيت و ضمير ناخودآگاه افراد دارد، نرويم زيرا قطعا بي‌نتيجه و بلااثر خواهد بود.

اين حقوقدان توصيه كرد كه به جاي مجازات سريع اين افراد، اكيپي از جرم‌شناسان، روانشناسان، روان‌كاوان و مددكاران اجتماعي با مطالعه دقيق اين قبيل بزهكاران نه‌تنها در خميني‌شهر بلكه در اكثر نقاط كشور از جمله تهران نسبت به شناسايي شخصيت آنها و دريافت وجوه مشترك متجاوزان به عنف اقدام كنند و سپس با توجه به اطلاعات تحصيلي در قالب پيشگيري‌هاي عمومي و اختصاصي و حمايت از بزه‌ديدگان بالقوه مثل زنان و دختران خانه‌دار، زنان و دختراني كه كار مي‌كنند و زنان و دختراني كه مجبورند مسافرت بروند و در ترمينال‌ها يا در داخل شهر قرباني تعرض اين افراد بيمار شوند، در قالب يك سياست جنايي تعريف شده نسبت به مبارزه با تمامي جرايم سازمان يافته اقدام شود.

نجفي توانا در پايان اظهار كرد: وقوع تجاوز به عنف، آن هم به اشكالي كه اخيرا مشاهده مي‌كنيم، در كشوري كه اعتقادات ديني و مذهبي در آن از ديرباز وجود داشته نشان مي‌دهد كه بزهكاران ما مرزهاي عرفي بزهكاري را درنورديده‌اند و از هيچ مجازاتي واهمه ندارند. پس مجازات تنها راه چاره و درمان درد پديده بزهكاري نيست و بايد در جست‌وجوي راه معقول‌تري بود.


موضوعات مرتبط: حوادث

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 14:42 | نویسنده : اکبر زمانی |

ارسال نخستين تصاوير از ماهواره «رصد» به زمين...

دريافت اطلاعات نشان مي دهد كه زير سيستم ها در بهترين شرايط كاري مشغول به كار بوده و شرايط ماهواره بهتر از شرايط پيش بيني شده مي باشد.

نخستين تصاوير ماهواره اي و اطلاعات تله متري سحرگاه امروز يك شنبه از ماهواره رصد دريافت شد.

به گزارش ايسنا، دكتر رضا مظفري نيا، رييس دانشگاه صنعتي مالك اشتر وابسته به وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با اعلام اين خبر افزود: ماهواره رصد كه ماموريت آن برقراري ارتباط و دريافت فرامين از ايستگاه هاي زميني، تصوير برداري از زمين و ارسال تصاوير به همراه اطلاعات تله متري به ايستگاه هاي زميني است اولين اطلاعات خود را كه حاوي وضعيت زير سيستم هاي ماهواره رصد مي باشد، به اين ايستگاه ها ارسال كرده است.

وي گفت: دريافت اطلاعات نشان مي دهد كه زير سيستم ها در بهترين شرايط كاري مشغول به كار بوده و شرايط ماهواره بهتر از شرايط پيش بيني شده مي باشد.

رئيس دانشگاه صنعتي مالك اشتر افزود: فرمان دريافت تصاوير بعدي نيز به ماهواره رصد داده شده است و تصاوير جديد در گذرهاي آتي از اين ماهواره دريافت خواهد شد.


گفتني است ماهواره رصد با وزن 15.3 كيلوگرم كه توسط متخصصان دانشگاه صنعتي مالك اشتر طراحي و ساخته شده است بعد ازظهر روز چهارشنبه 25 خرداد در مدار زمين و در ارتفاع 260 كيلومتري قرار گرفت و از لحظه پرتاب تاكنون حدود 60 بار دور زمين چرخيده است.

علاقمندان مي توانند با مراجعه به نشاني اينترنتي www.n2yo.com/?s=37675 موقعيت لحظه‌يي ماهواره و ساير مشخصات آن را به صورت آنلاين مشاهده كنند.

برقراري ارتباط با ايستگاه‌هاي زميني، تصويربرداري از زمين و ارسال تصاوير به همراه اطلاعات تله‌متري به ايستگاه‌هاي زميني از مهم‌ترين مأموريت‌هاي ماهواره رصد است.

ماموريت سطح يک ماهواره رصد يک، تصويربرداري از سطح زمين در طيف مرئي با قدرت تفکيک 150 متر و ارسال تصاوير و اطلاعات پايشي سيستم در مدار LEO به ايستگاه هاي زميني است.

به گزارش ايسنا، بومي سازي دانش و فن آوري طراحي و آزمايش ماهواره، بومي سازي فناوري سنجش از دور و تصويربرداري از زمين به وسيله ماهواره، توسعه فناوري هاي جديد شامل توليد توان در محيط مداري، تعيين و کنترل وضعيت ترکيبي فعال و غير فعال، ساخت پانل ها و حسگرهاي خورشيدي و ساخت بوم گراديان جاذبه که همگي براي نخستين بار در کشور انجام مي شود از دستاوردهاي طراحي و اجراي اين پروژه مهم است.

توسعه زيرساخت هاي کارگاهي و آزمايشگاهي براي ساخت و مونتاژ و انجام آزمايش هاي عملکردي و محيطي براي ماهواره هاي کوچک، ايجاد بستر هاي نرم افزاري و توسعه نيروي انساني براي طراحي ، ساخت و آزمايش ماهواره و بومي سازي شبکه ايستگاه هاي زميني و کنترل، ارسال و دريافت تصوير از ديگر دستاوردهاي اين طرح است.

اين پروژه، همچنين بستر مناسبي را براي ايجاد منظومه ماهواره اي عملياتي به عنوان يکي از بهينه ترين راهبردها براي دستيابي به فضا فراهم کرده است.

ماهواره بر «سفير رصد» نيز که ماهواره رصد را به مدار برده، دومين ماهواره بر ساخت جمهوري اسلامي ايران است كه 22 متر طول، 25 /1 متر قطر و 26 تن وزن دارد.


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 12:47 | نویسنده : اکبر زمانی |

یک خواننده مصری دیگر هم محجبه شد...

حتی وقتی به خوانندگی می پرداختم و می دیدم صدها و گاهی هزاران دختر و پسر جوان با صدای من می رقصند، احساس شرم می کردم و همان پرسش در ذهنم مطرح می شد اما اکنون بحمدالله همه چیز تمام شده و من دست از رفتار و اقدامات سابق خود کشیده ام.

اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که خانم «لیندا فهمی» خواننده سرشناس این کشور چند روز پیش پس از محجبه شدن، برای همیشه با خوانندگی خدافظی کرد.

به گزارش شیعه آنلاین، وی که میهمان یکی از برنامه های شبکه ماهواره ای «الفراعین» بود، طی اظهاراتی در این مورد گفت: بنده طی سال های گذشته همواره خودم را به خاطر وضعیت و پوششی که داشتم مورد ملامت قرار می دادم و می دانستم که خداوند متعال از دست من راضی نیست.


«لیندا فهمی» همچنین افزود: اکنون که خوانندگی را ترک کرده ام و محجبه شده ام، احساس خوشحالی می کنم و بسیار خوشحال هستم و به خاطر سال های گذشته و وضعیتی که در آن بودم احساس پشیمانی می کنم. همواره از خودم می پرسیدم که با لباس های عریانی که به خیابان می روم، چگونه می خوام پاسخ خداوند متعال را در آخرت بدهم؟!

او همچنین گفت: حتی وقتی به خوانندگی می پرداختم و می دیدم صدها و گاهی هزاران دختر و پسر جوان با صدای من می رقصند، احساس شرم می کردم و همان پرسش در ذهنم مطرح می شد اما اکنون بحمدالله همه چیز تمام شده و من دست از رفتار و اقدامات سابق خود کشیده ام.


موضوعات مرتبط: اسلام

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 11:28 | نویسنده : اکبر زمانی |

اعتراض گسترده در کاشمر؛ دادستان کجاست؟

با اینکه پرونده این جنایت اکنون در دادستانی کاشمر مفتوح است و 13 نفر از متجاوزان از سوی نیروهای نظامی و امنیتی شناسایی و دستگیر شده‌اند، اما سایر عاملان این جنایت دستگیر نشده و این پرونده هولناک به نتیجه نهایی نرسیده است.

پس از آنکه خبر تجاوز به زنان در باغی خصوصی در خمینی شهر اصفهان رسانه‌ای شد این بار پرونده‌ای روی میز دادستانی شهر کاشمر در خراسان رضوی گشوده شده که در آن حدود 50 مرد به یک زن در روستای قوژد حمله کرده و او را مورد تجاوز قرار دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجم اردیبهشت امسال زنی به نام «م.ق» با طرح شکایتی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر از حادثه هولناکی خبر داده که در آن به حمله 50 مرد به وی در روستای قوژد اشاره شده است. حادثه ساعت 20 روز دوم اردیبهشت ماه امسال در یک زمین کشاورزی و با تهدید چاقو و کتک کاری رخ داده و سپس عوامل آن اقدام به ربودن زن و فرار از منطقه کرده‌اند.

طبق آنچه در شکایتنامه این قربانی تجاوز آمده نیروهای امنیتی پس از حضور در منطقه و ردیابی این افراد دو نفر از آنها را دستگیر کرده و از این طریق افراد باقیمانده را نیز شناسایی می‌کنند.

به گفته خانم «م.ق» چند موتورسوار بعد از اینکه او و همراهش را از ماشینی در حومه شهر کاشمر پایین کشیده‌اند کلید ماشین را برداشته و همراهش را به شدت کتک زده و قربانی را به داخل گندم زار برده و با تهدید چاقو و کتک کاری به او تجاوز کرده‌اند.


موضوعات مرتبط: حوادث

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 11:8 | نویسنده : اکبر زمانی |

۹ نشانه شادی در زندگی...

نظر شما راجع به خودتان چیست؟ آیا انسان شادی هستید یا اینکه فکر می کنید شادی به اندازه کافی در زندگی تان وجود ندارد؟ مطالعه ها نشان می دهند که شاد بودن آدم ها ارثی نیست و این محیط زندگی و شرایط آنهاست که می تواند در روحیه شان تاثیرگذار باشد...

از طرفی، گاهی شادی و خوشی به اندازه کافی در زندگی مان وجود دارد و ما نمی توانیم یا نمی خواهیم آنها را ببینیم. یک ضرب المثل اسپانیولی می گوید که خوشی پنهان، شمع خاموش شده است. یعنی به محض اینکه خود فرد اراده کند، می تواند از گرمای آن بهره ببرد به شرط آنکه بخواهد! ما در اینجا ۹ علامت را که نشان دهنده وجود شادی در زندگی افراد است به شما معرفی می کنیم و اگر این نشانه ها در زندگی شما وجود داشته باشند یعنی اینکه زندگی خوب و شادی دارید۱) اگر دانش آموز خندانی بوده اید...

همین الان بلند شوید و به سراغ آلبوم هایتان بروید و یکی دو تا از عکس های دوران دبیرستان را پیدا کنید. حالت چهره تان چگونه است؟ خوشحال و خندان یا بداخلاق و اخمو؟! تحقیق ها ثابت کرده اند که افرادی که در عکس های دوران دبیرستان یا حتی دانشجویی شان، لبخند به لب دارند، ۵ برابر کمتر از همکلاسی های اخمو یا بی تفاوت شان طلاق می گیرند و زندگی شادتر و پایدارتری نسبت به آنها دارند. ضمن اینکه افراد خنده رو، بیشتر مورد توجه سایرین هستند و انرژی مثبت آنها باعث می شود که همسرانی خوش خنده و مهربان داشته باشند.


۲) اگر خواهر دارید...

افرادی که حداقل یک خواهر دارند، اجتماعی تر هستند، خوش بین اند و از توانایی هایشان آگاه ترند و بیشتر از آنها استفاده می کنند. این یک نظر فمینیستی نیست، بلکه نتایج سال ها تحقیق محققان انگلیسی است که به تازگی منتشر شده است. اصلا اگر خودتان هم دقت کنید به این نتیجه می رسید که وجود دختر در خانواده، باعث تلطیف محیط زندگی می شود و خانواده هایی که چند پسر دارند، معمولا روابط خشک و سردی بینشان حاکم است و شاید این موضوع به خاطر طبع خشن تر پسرها نسبت به دخترها باشد.۳) اگر به تلویزیون نمی چسبید...

محققان دانشگاه مریلند، ۴۵ هزار آمریکایی را طی ۳۵ سال مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد شاد، کمتر از ۳۰ درصد از وقتشان را در روز به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند، آنها می گویند که شادترها، بیشتر ورزش می کنند، وقت شان را با خانواده شان می گذرانند، مطالعه می کنند و به فکر سلامت خود هستند و همه این کارها باعث می شود که آنها کمتر تلویزیون تماشا کنند.۴) اگر سوغاتی هایتان را جلوی چشم می گذارید...

دکتر سوبخالیو بومیرسکی، استاد روان شناسی دانشگاه کالیفرنیا می گوید: «افراد شاد، سوغاتی ها و عکس های یادگاریشان را بیشتر در معرض دید قرار می دهند تا خاطره روزهای خوش، هر روز برایشان تکرار شود و بتوانند در اولین فرصت، دوباره آن روزهای خوش را با کسانی که دوستشان دارند، تکرار کنند.»۵) اگر ورزش می کنید...

محققان دانمارکی می گویند که کسانی که زیاد ورزش می کنند، کمتر دچار استرس می شوند و بیشتر از زندگیشان لذت می برند. در عوض، افراد بی حال و حوصله و آنهایی که اهل ورزش کردن نیستند، ۷۰ درصد بیشتر از سایرین استرس می گیرند و از زندگی خودشان هم راضی نیستند. برای اضافه کردن مقدار بیشتری شادی به زندگی تان، کافی است که روزانه ۱۷ تا ۳۴ دقیقه ورزش کنید.۶) اگر عاشق هستید...

پژوهشگران انگلیسی معتقدند که اسیر بودن در دام عشق می تواند شادی بیشتری را نصیب افراد کند. آنها می گویند که یک زوج عاشق، ۳۰ درصد شادتر از سایر افراد جامعه هستند و این امر تنها به دلیل این است که آنها هر کاری را برای جلب رضایت و به دست آوردن آرامش طرف مقابل شان انجام می دهند.۷) اگر وقت تان را با آدم های شاد می گذرانید...

برقرار کردن یک رابطه با همسایه ای خوش بین، دوستی امیدوار یا همکاری خنده رو می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی روحیه شما داشته باشد. حالا هر چقدر صمیمیت و رفت و آمد شما با این گونه افراد بیشتر باشد، اوقات شادتری را هم در زندگی سپری خواهید کرد. مثلا اگر نصف روزتان را با افراد شاد بگذرانید، ۴۲ درصد و اگر یک سوم از وقت تان را با آنها باشید، ۲۲ درصد شادتر از روزهای قبل خواهید بود.۸) اگر اهل قهوه یا چای گرمید...

محققان آمریکایی می گویند که آرامش روانی، شادی فیزیکی را به دنبال دارد. آنها رفع خستگی با نوشیدن یک لیوان شکلات، قهوه یا چای گرم را راهی برای رسیدن به آرامش و شادی پس از یک روز کاری سخت می دانند.۹) اگر ۲ دوست صمیمی دارید...

کسانی که حداقل ۲ دوست صمیمی دارند، بسیار شادتر از سایر افراد هستند و زندگی زناشویی موفق تری را هم تجربه می کنند. دلیل این ادعا هم نتایج تحقیق هایی است که انگلیسی ها روی بیش از ۶۵۴ زوج انجام داده اند و طی این تحقیق ها به این نتیجه رسیدند که درد دل و مشورت کردن با دوستان صمیمی باعث آرامش روانی افراد می شود و به آنها در تصمیم گیری درست کمک می کند. شاید به همین خاطر باشد که چینی ها می گویند: «دوستان مهربان از برادران نامهربان بهترند!»

موضوعات مرتبط: روان‌شناسی

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 7:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

ده اشتباهی که به مغز آسيب می‌رساند...

1. نخوردن صبحانه
كسانی كه صبحانه نمی‌خورند قند خونشان به سطح پائینتری افت می‌كند. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می‌شود.

2. پرخوری
این امر باعث تصلب شرائین (سختی دیواره رگهای) مغز شده و منجر به كاهش قدرت ذهنی می‌شود.


3. دخانیات
این امر باعث كوچك شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر می‌شود.


4. استفاده زیاد قند و شكر
استفاده زیاد قند و شكر جذب پروتئین و مواد غذائی را متوقف می‌كند و منجر به سوء تغذیه و احتمالا اختلال در رشد مغزی خواهد شد


5. آلودگی هوا
مغز بزرگترین مصرف كننده اكسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث كاهش اكسیژن تامینی مغز شده و منجر به كاهش كارآیی مغز می‌شود.

6. كمبود خواب
خواب به مغزمان اجازه استراحت می‌دهد. دوره طولانی كاهش خواب منجر به شتاب گیری مرگ سلولهای مغزی خواهد شد.


7. پوشاندن سر به هنگام خواب
خوابیدن با سر پوشیده باعث افزایش تجمع دی اكسید كربن و كاهش تجمع اكسیژن شده و منجر به تأثیرات مخرب مغزی خواهد شد.


8. كار كشیدن از مغزتان در هنگام بیماری
كار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممكن است منجر به كاهش كارآئی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود.

9.كاهش افكار مثبت
فكر كردن بهترین راه برای تمرین دادن به مغزمان است. كاهش افكار مثبت مغزی ممكن است باعث كوچك شدن مغز شود.


10.كم حرفی
مكالمات انتزاعی منجر به رشد كارآئی مغز خواهد شد.

موضوعات مرتبط: پزشکی و سلامت

تاريخ : یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ | 7:40 | نویسنده : اکبر زمانی |

شرح جزییات تجاوز وحشیانه به زن کاشمری...

5، 6 نفر موتور سوار، این مرد را از ماشین پیاده کردند و مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و پول، مدارک، طلا و تلفن همراه هر دوی ما را به زور گرفتند. آنها مرا به یک گندمزار بردند و جلوی چشم همدیگر به من تجاوز کردند. یکی از آنها با دوستان دیگرشان تماس گرفت و آنها هم آمدند و به من تجاوز کردند...

«منیره .خ»، زن جوان کاشمری که چندی پیش مورد تجاوز دسته‌جمعی اراذل و اوباش قرار گرفته بود، در گفتگو با خبرنگار «نسیم» جزئیات تکان‌دهنده‌ای از این حادثه را تشریح کرد.

«منیره .خ»، زن جوان کاشمری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «نسیم» با تشریح جزئیات حادثه تجاوز دسته جمعی تعدادی از اراذل و اوباش منطقه کاشمر به وی گفت: شوهر من اعتیاد دارد و چند سالی است که من و دو فرزندم را به حال خود رها کرده‌ است. مدتی است که با مرد سالم و متشخصی آشنا شده‌ام و بخاطر کمک هایی که به من می‌کرد به او اعتماد کردم. در تاریخ دوم اردیبهشت ماه امسال به همراه این مرد و در حال بازگشت از محل کار به خانه بودیم. محل کار من مشرف به روستای قوژد است. در حالی‌که در بین راه توقف کرده بودیم و در حال صحبت بودیم، صدای چند موتور سوار را شنیدیم که در اطراف ماشین توقف کردند.

وی ادامه داد: 5، 6 نفر موتور سوار، این مرد را از ماشین پیاده کردند و مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و پول، مدارک، طلا و تلفن همراه هر دوی ما را به زور گرفتند. آنها مرا به یک گندمزار بردند و جلوی چشم همدیگر به من تجاوز کردند. یکی از آنها با دوستان دیگرشان تماس گرفت و آنها هم آمدند و به من تجاوز کردند. پس از مدتی تصمیم گرفتند که مرا با موتور به یک محل دیگری منتقل کنند. در بین آنها فردی به نام "چوپان" بود که من او را می‌شناختم و او هم مرا می شناخت.

این زن قربانی تجاوز اضافه کرد: با التماس و گریه از او خواستم که به من کمک کند. او پس از آنکه مرا شناخت، با چاقو، دوستانش را تهدید کرد و مرا سوار یک نیسان کرد و به خانه‌ای برد که دو زن در آنجا بودند و آنها به من لباس و غذا دادند و بعد از کمی استراحت، و به دلیل اوضاع جسمی بدی که داشتم به بیمارستان رفتم. مسئولان بیمارستان به دلیل وخیم بودن حال من، علت آن را پرسیدند که پس از صحبتهای من، آنها مسئولان نیروی انتظامی را در جریان قرار دادند و هم اکنون نیز پرونده در دادسرا در جریان است.


موضوعات مرتبط: حوادث

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 20:26 | نویسنده : اکبر زمانی |

اعتراض امام جمعه کاشمر به تجاوز گروهی در روستای قوژد...

هر چند هیچ یک از مسئولان شهرستان کاشمر حاضر به اطلاع رسانی دقیق در این باره نیستند و تنها به ذکر جملات کلی در بیان این جرم، اکتفا می‌کنند، ولی یکی از ضابطان قضایی سپاه پاسداران، جزئیات پرونده روستای قوژد را بیان می‌کند.

امام جمعه کاشمر از فاجعه تجاوز گروهی در روستای قوژد خبر داده است. گفته می‌شود در این تجاوز گروهی، بیش از 10 نفر یک زن را مورد آزار و اذیت قرار دادند.

به گزارش خبر آنلاین، پس از انتشار جرئیات فاجعه تجاوز گروهی به جمعی از زنان در خمینی شهر اصفهان، این بار خبر از تجاوز گروهی دیگری در روستای قوژد (ghoojd) از توابع کاشمر واقع در استان خراسان رضوی می‌رسد. گفته می‌شود در این ماجرا، بیش از 10 نفر به زنی در اراضی اطراف روستای قوژد از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر، به صورت گروهی، تجاوز به عنف کرده‌اند.

به گفته ضابطان قضایی این شهرستان، هم اکنون بیش از 10 نفر از متجاوزان، در زندان وکیل آباد مشهد، در بازداشت به سر می‌برند و قاسم یعقوبی، امام جمعه این شهر نیز روز گذشته از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، درباره روند رسیدگی به این پرونده انتقاد کرده است. امام جمعه کاشمر و نماینده ولی فقیه در این شهر در خطبه‌های نماز جمعه دیروز خود گفت: «تجاوزات دسته جمعی و سازماندهی شده به نوامیس مردم در شهر دارالمومنین مایه تأسف است.»

خباز، نماینده این شهرستان نیز در گفتگو با خبرآنلاین از وقوع تجاوز جمعی در یکی از روستاهای حوزه انتخابیه خود خبر داد و به ذکر این توضیح کلی بسنده کرد که: «جزئیات این تجاوز را نپرسیده ام و در جریان موضوع نیستم.»

فاجعه روستای قوژد

هر چند هیچ یک از مسئولان شهرستان کاشمر حاضر به اطلاع رسانی دقیق در این باره نیستند و تنها به ذکر جملات کلی در بیان این جرم، اکتفا می‌کنند، ولی یکی از ضابطان قضایی سپاه پاسداران، در گفت‌وگو با خبرآنلاین، جزئیات پرونده روستای قوژد را بیان می‌کند.

مصطفی قریشی می‌گوید: «یک ماه و نیم پیش، مردم روستای قوژد در تماس تلفنی با ضابطان قضایی، خبر از یک تجاوز جمعی در اراضی اطراف این روستا به یکی از زنان اهل روستا می‌دهند. نیروهای بسیج به محل اعزام می‌شوند و تعدادی از متهمان را بازداشت و به کلانتری مربوطه ارجاع می‌دهند. ولی به دلیل اینکه فرد مورد تجاوز، توسط متجاوزان از محل دور شده بود، شاکی خصوصی حضور نداشت و به همین دلیل، اراذل و اوباش دستگیر شده، آزاد می‌شوند.»

هر چند وی از برخورد مقامات قضایی با نیروهای بسیج به دلیل آنچه «فقدان شاکی خصوصی در پرونده» گفته شد، خبر داد، اما در تشریح نحوه دستگیری مجدد متجاوزان توضیح می‌دهد: «پس از یکی دو روز و درمان خانم مورد تجاوز، وی با مراجعه به دادسرا، طرح شکایت می‌کند و به دلیل اینکه پرونده مربوط به شکایت «تجاوز به عنف» بوده، در صلاحیت دادگاه کیفری استان در مشهد قرار می‌گیرد. با هماهنگی دادستان استان، اکیپی از نیروی انتظامی، وارد روستای قوژد می‌شود و تعدادی از متهمان را دستگیر و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل می‌کند.»

گفته می‌شود بیش از 15 نفر از متجاوزان در بازداشت به سر می‌بردند که تعدادی از آنها آزاد شده‌اند. مظلومی دادستان کاشمر حاضر نشد به خبرآنلاین درباره جزئیات این پرونده، چیزی بگوید و به ذکر این نکته بسنده کرد که: «پرونده در اختیار دادستانی استان است و قرار شده از طریق اداره کل روابط عمومی استان، اطلاع رسانی شود.»

گلایه‌های امام جمعه

شاید به دلیل آزادسازی ابتدای وقوع جرم و پس از آن، دستگیری مجدد متهمان و گذشت بیش از یک ماه از دستگیری این افراد است که قاسم یعقوبی، امام جمعه کاشمر این چنین به نیروی انتظامی و قوه قضائیه، از تریبون نماز جمعه انتقاد می‌کند: «دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید به موقع وارد عمل شوند زیرا اگر مردم ببینند دستگاه قضا و نیروی انتظامی توان و فرصت این کار را ندارند خود وارد عمل خواهند شد.»

وی با اشاره به اینکه اگر مردم ببینند در روز روشن به ناموسشان تجاوز می‌شود و کسی نیست که برخورد کند، افزود: «در این شرایط هرج و مرج به وجود می‌آید که اثرات آن بدتر است.»

یعقوبی در نماز جمعه گذشته کاشمر گفته است: «کسانی که به صورت گروهی، سازماندهی شده و با سلاح به نوامیس مردم تجاوز می‌کنند، مصداق روشن مفسد فی‌الارض هستند.»

امام جمعه کاشمر در گفت‌وگو با خبرآنلاین، بار دیگر گلایه‌های خود را از دستگاه قضایی مطرح کرد: «هنوز هیچ کاری برای پرونده نشده و نظرم، همان است که در نماز جمعه گفتم.»

در روزهای اخیر، اخباری از تجاوز جمعی اراذل و اوباش به مردم، در کشور منتشر شده. در آخرین این موارد، گروهی از اراذل خمینی شهر به باغی در حومه این شهر حمله کردند و با بستن دست مردان، به صورت گروهی، زنان را مورد اذیت و آزار قرار دادند. در این پرونده، 12 متهم مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که با اقدام پلیس، 8 تن دستگیر شده و بقیه، فراری هستند.


موضوعات مرتبط: حوادث

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 18:21 | نویسنده : اکبر زمانی |

اعدام متجاوز به عنف در شهرکرد...

تجاوز به عنف صورت گرفته به یکی از پزشکان شهر بروجن بوده است که در یک میهمانی از پیش طراحی شده صورت گرفت. این تجاوز بین افکار عمومی بازتاب گسترده ای داشته است.

متجاوز به عنف سحرگاه امروز در زندان مرکزی شهرکرد به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد گفت: محکوم 13 مهر پارسال اقدام به تجاوز به عنف و اجبار و ایراد صدمات عمدی بدنی یک خانم پزشک کرده بود که پس از دستگیری وی ، پرونده به صورت ویژه در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان مورد بررسی قرار گرفت.

احمد بهرامی با اشاره به محکومیت نامبرده به حکم اعدام با طناب دار، پرداخت دیه و حبس در دادگاه استان افزود : این رای 22 اسفند پارسال در شعبه 31 دیوان عالی کشور به تایید رسید.

تجاوز به عنف صورت گرفته به یکی از پزشکان شهر بروجن بوده است که در یک میهمانی از پیش طراحی شده صورت گرفت. این تجاوز بین افکار عمومی بازتاب گسترده ای داشته است.

شهر بروجن در زمره شهرهای بزرگ استان است که در 55 کیلومتری شهرکرد قرار دارد.


موضوعات مرتبط: حوادث

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 17:17 | نویسنده : اکبر زمانی |

17 هزار شهید در ایران، بر اثر اقدامات تروریستی...

در انقلاب اسلامی نیز افرادی که خود را در صفوف انقلاب جا زدند، از پشت به ملت خنجر زدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: 17 هزار و 140 نفر در کشور بر اثر اقدامات تروریستی به شهادت رسیدند که 12 هزار نفر از این شهدا به دست سازمان منافقین و بقیه به دست سایر گروه های تحت الحمایه امریکا و انگلیس ترور شدند.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ محمد رضا نقدی در نشست خبری افزود: شهدای محراب، شهدای شکنجه، شهدای افطار که در لحظه افطار و به بهانه نذری دادن به آنها ترور شدند و همچنین شهدای هفتم تیر و هشت شهریور از جمله شهدای مظلوم ترور و نفاق هستند.

سردار نقدی گفت: دنیا باید بداند، امروز کسانی که حقوق بشر را فریاد می زنند و آزادیخواهان را به بهانه حقوق بشر زیر سؤال می برند چه جنایتکارانی هستند.

وی افزود: هرگاه جباران و زورگویان در مقابل تفکر توحیدی کم می آورند، به نفاق روی می آورند و خود را در صفوف افراد موحد جای می زنند و به عنوان همراه، از پشت خنجر می زنند.

سردار نقدی گفت: در انقلاب اسلامی نیز افرادی که خود را در صفوف انقلاب جا زدند، از پشت به ملت خنجر زدند.

وی افزود: آنها وقتی دیدند هر چه ترور را ادامه دهند مردم پای ارزشهای انقلاب مستحکم تر می شوند از ترور شخص به ترور شخصیت روی آوردند.

سردار نقدی گفت: نزدیک شدن به اطرافیان شخصیت های ممتاز و آلوده کردن آنان به مفاسد اقتصادی، درست کردن پرونده برای آنان ، فشار تدریجی به شخصیتها از طریق اطرافیان و کانالیزه کردن اطلاعات برای تحت تأثیر قرار دادن تصمیمات از جمله برنامه های آنان برای ترور شخصیت بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: برگزاری سی امین سالگرد شهدای ترور و نفاق، فرصت مناسبی برای رساندن پیام این شهدا برای آزادیخواهان است.


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 15:30 | نویسنده : اکبر زمانی |

متن كامل قانون راهكارهاي اجرايي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب...

«حجاب» از ارزنده‌ترين نمودهاي فرهنگي، اجتماعي در تمدن ايراني - اسلامي است كه پيشينه آن به قبل از ورود اسلام مي‌رسد، اما در فرهنگ اسلامي به اوج تعالي و منتهاي ارزش و اعتبار خود مي‌رسد. حجاب و عفاف پديده مذهبي - ارزشي مهمي در تعاليم اسلامي است و توجه به زمينه‌هاي فرهنگي - اجتماعي به عنوان بستر آن بسيار شايسته و لازم استد و اشاعه و تعميق آن نيازمند آموزش‌هاي بنيادين و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

متن كامل قانون راهكارهاي اجرايي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب كه در 13 دي 1384 به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد به شرح زير است:

وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس شوراي فرهنگ عمومي

به استناد مصوبه جلسه 566 مورخ 4/5/84 و تصميم جلسه 589 مورخ 14 /6/ 85 شوراي عالي انقلاب فرهنگي به موجب اين حكم جنابعالي به سمت مسول پيگيري و نظارت بر امر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب منصوب مي‌شويد. كليه دستگاه‌هاي مشمول ماده 160 قانون برنامه چهارم توسعه، موظفند بر اساس راهكارهاي اجرايي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوب جلسه 427 مورخ 13 /10 /84 شوراي فرهنگ عمومي با تشكيل ستاد ويژه به رياست يكي از معاونين خود نسبت به تدوين و تصويب آيين نامه‌ها و شيوه نامه‌هاي اجرايي و نيز راهكارهاي مرتبط با دستگاه متبوع اقدام كرده و ضمن هدايت و نظارت بر آن گزارش عملكرد خود را هر سه ماه يكبار به شوراي فرهنگ عمومي ارسال نمايند. لازم است جناب‌عالي نيز هر شش ماه يكبار گزارش اقدامات دستگاه‌ها را پس از جمع‌بندي به اينجانب و شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارايه نماييد.

گزارش فوق بايد حاوي حسن عمل يا ضعف مجريان در خصوص مصوبات مذكور و ديگر مصوبات شوراي فرهنگ عمومي در زمينه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب باشد .توفيق جناب‌عالي را در انجام امور محوله از خداوند متعال خواستارم .

محمود احمدي‌نژاد
رئيس جمهور و رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي


در همین زمینه پايگاه اطلاع رساني پليس در مقاله ای مفصل راهکارهای اجرایی گسترش فرهنمگ عفاف و حجاب در جامعه را برشمرده و توضیحاتی در این خصوص داده است که در ادامه می آید...


موضوعات مرتبط: قوانین

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 14:57 | نویسنده : اکبر زمانی |

علت سفید شدن موها کشف شد...

این کشف می تواند از جنون استفاده از رنگهای شیمیایی در نخستین سالهای خاکستری شدن موها جلوگیری کند.

دانشمندان آمریکایی پروتئینی را یافتند که رنگ موها را تعیین می کند و عامل خاکستری و سفید شدن آنها است.

به گزارش مهر، خاکستری و سفید شدن موهای سر یکی از علایم پیری است. اما موهای بسیاری از افراد در سنین جوانی و میانسالی نیز سفید می شود. اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه نیویورک پروتئینی را کشف کردند که استفاده از آن در شامپوها و لوسیون‌ها در آینده می تواند موها را به رنگ اولیه آنها بازگرداند.

این کشف می‌تواند از جنون استفاده از رنگهای شیمیایی در نخستین سالهای خاکستری شدن موها جلوگیری کند.

وظیفه این پروتئین که Wnt نام دارد تنظیم و کنترل رنگ موها است.

Wnt زنجیره ای از واکنشها را برنامه ریزی می کند که سلول‌های بنیادی پوست سر را برای تولید رنگدانه های مو تحریک می کنند و بروز نقص در عملکرد آن می تواند این سیستم را وادار به تولید موهای خاکستری کند.

این دانشمندان موفق شدند با استفاده از این پروتئین موهای سفید موش‌های پیر را به رنگ اصلی بازگردانند.

سلولهای بنیادی فولیکول که در همکاری با سلولهای بنیادی رنگ (ملانوسیتها) کار می کنند رنگ موها را می سازند.

براساس گزارش ABC News ، این پژوهشگران کشف کردند که پروتئین Wnt وظیفه رنگ آمیزی را در این دو نوع از سلولهای بنیادی به عهده دارد. به ویژه، فقدان این پروتئین در ملانوسیتها منجر به رشد موهای خاکستری می شود.

این محققان توضیح دادند: «با دستکاری ژنتیکی این پروتئین می توان از تولید موههای سفید و خاکستری جلوگیری کرد. ما از سالها قبل می دانیم که سلولهای بنیادی فولیکول‌های مو و سلول‌های تولیدکننده رنگدانه ها (ملانوسیت‌ها) برای تولید موهای رنگی همکاری می کنند، اما دلایل آن هنوز ناشناخته بود. اکنون کشف کردیم که Wnt برای عملکرد این دو خط از سلول‌های بنیادی و برای رنگ موها نقشی کلیدی ایفا می‌کند.»


موضوعات مرتبط: پزشکی و سلامت

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 14:49 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از نمازجمعه در مسجد شیعیان مدینه...


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 14:45 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از مراسم اعتكاف در مسجد گوهرشاد...

«ایام البیض» از آن جهت که فرصتی برای یافتن آرامش در هیاهوی زندگی پر دغدغه امروز است، می‌باید با بازشناسی دوباره آن بتوان روحی دوباره را در کالبد جسم ببخشد تا در فرصتی حداقل سه روزه، روان را از تمام آلودگی‌های بشری تصفیه کند. چه زیبا سخن گفته‌اند مولایمان امیرالمؤمنین (ع) که «به راستی هر که خود را شناخت، خدا را شناخت» اعتکاف فرصتی را به انسان می‌دهد که در مسیر خود شناسی به خداشناسی برسد. زمانی که عشق خدا در دل انسان تعبیه شود، زندگی او عوض می‌شود و تولدی دوباره می‌یابد.


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 13:1 | نویسنده : اکبر زمانی |

مصلای اصفهان در سالن انتظار...

برخی از مسئولان استان به شوخی گفته اند گویا زمان افتتاح و بهره برداری از آن همزمان با آخرالزمان خواهد بود.

مصلای اصفهان مدتهاست در انتظار بهره برداری است اما به جای آن هایپر مارکت پروژه زودتر از طرح اصلی افتتاح شد و همگان نیز تاکید کردند که این مرکز تجاری تناسبی با مصلی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از مسئولان استان به شوخی گفته اند گویا زمان افتتاح و بهره برداری از آن همزمان با آخرالزمان خواهد بود.

مصلی برای اصفهان احتیاج مبرمی است که فقط با یک بار جستجو در اخبار صدها مصاحبه، انتقاد، اعلام وضعیت و یا حاشیه خبری راجع به آن قابل مشاهده خواهد بود. پروژه ای که با صرف میلیاردها تومان اکنون تنها دو گنبد رها شده در اصفهان است.

این در حالی است که عدم راه اندازی آن به اندازه هر روزی که می گذرد، میدان نقش جهان، این میدان بزرگ تاریخی را با مشکلات بیشتری روبرو می کند.

با این همه در حالی که رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از مسائلی در خصوص موانع راه اندازی مصلی خبر می دهد، ماه گذشته مردم شهر اصفهان خبرگشایش آزمایشی هایپرمارکت بزرگ اصفهان در محل مجموعه مصلی را شنیدند.

موضوعی که به اطلاع رسانی خبری احتیاج نداشت و در کمتر از چند روز پای اکثر خانواده ها را به آنجا کشاند، تجربه خرید اصفهانیها در مجموعه ای که نمونه آن تنها در تهران وکیش وجود دارد، گوش به گوش رسید و جمعیت سالنها را هر روز بیشتر کرد. در حالیکه بنر نصب شده در محل ورودی از باز شدن آن در ساعت 16 و 30 دقیقه هر روز خبر می داد، هر روز جمعیتی در انتظار باز شدن در سالنها بود.

چرا هایپر مارکت تابلو ندارد

پس از استقبال زیاد، فصل فعالیت آزمایشی مجموعه به پایان رسید و مرکز هایپر مارکت اصفهان با عنوان بال مارکت به صورت رسمی افتتاح شد، در حالی که تا چند روز قبل از این اقدام، مسئولان این مجموعه به هیچ وجه پاسخگو و حاضر به مصاحبه نبوده و فعالیت های خبری را از فهرست برنامه های خود حذف کرده بودند، به یکباره اقدام به دعوت جمعی از خبرنگاران برای بازدید کرده و پس از آن آیین افتتاحیه خود را برگزار کردند.

اما در مراسم افتتاحیه و جلسه خبری پیش از آن همچنان چندین سوال بی جواب باقی ماند، این که مجموعه‌ای با چنین وسعت که حتی تبلیغات خود را با پیشنهادی مبنی بر تبلیغ روی لباس بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان آغاز کرد، چرا تابلو و سردری ندارد. چرا مجموعه ای که از آن به عنوان مجموعه ای 100 درصد ایرانی و نخستین هایپرمارکت کاملا ایرانی یاد می شود، از اجناس خارجی(اکثریت ساخت آلمان و ترکیه) پر است. سرمایه گذاران واقعی آن چه کسانی هستند. چرا شهرداری اصفهان نظر مساعدی نسبت به این مجموعه ندارد و سود واقعی و اجاره بهای آن به جیب چه کسانی می رود.

مصلی اصفهان در سالن انتظار

راه اندازی این مجموعه به خودی خود خوب است اما این که مردم اصفهان از این پس با شنیدن نام مصلی به یاد هایپرمارکت بیافتند، چندان مناسب نیست. مصلی برای اولین بار با سالن های خرید بزرگ خوش رنگ و پله های برقی در ذهن مردم اصفهان نقش بست در حالیکه کاربرد اصلی چیز دیگری است. گرچه این سالنها یکی از مجموعه های مصلی است و به بخش اصلی آن ارتباط ندارد اما توجه به این موضوع که چرا معرفی مصلی در ذهن عامه مردم این گونه انجام شده و یا چرا راه اندازی هایپرمارکت در این محل تا کنون حتی تلنگری به حباب بی تفاوتی مسئولان در برابر وضعیت بلاتکلیف این پروژه نبوده است، جای سئوال دارد. حالا جای دوری هم نمی رود،

هایپرمارکت، مصلی را 20 ساله اجاره کرده است

اکثر مردمی که برای خرید به هایپر مارکت اصفهان می روند از وجود بخش اداری هایپرمارکت در کنار آن بی اطلاع هستند. اما کمترین احساس نیاز به کسب اطلاعات در مورد این مجموعه، پای هر کسی را به آنجا می کشاند. مجموعه بال با بیش از 19 سال سابقه در زمینه مدیریت فروشگاه های زنجیره ای در داخل و خارج از ایران از جمله راه اندازی دو فروشگاه بزرگ در عربستان سعودی، شرکتی است که راه اندازی و اجرای این پروژه را در اصفهان برعهده دارد.

یکی از کارکنان مجموعه می گوید: سرمایه گذاران مجموعه دو نفر از بخش خصوصی اصفهان هستند که در تهران ساکن اند موضوعی که لابه لای خریدهایم به تأیید تعداد دیگری از کارمندان هم رسید.

خودم را وارد کننده ای معرفی می کنم که قصد اجاره فضا در هایپر مارکت و فروش اجناس خود را دارد. مدیر یکی از بخش های مجموعه می گوید: فضای هایپرمارکت را 20 ساله اجاره کرده ایم اما می توانید اجناس خود را طبق توافق برای فروش بگذارید و درصد فروش دریافت کنید.

اما یکی دیگر از مدیران این شرکت می گوید که حاضر به اجاره دادن فضا نیز هستند. این بدان معناست که مجموعه ای که خود مستأجر بوده و مصلی که بیش از 24 میلیارد تومان بدهکار است، به صورت غیر قانونی فضای اجاره ای خود را دوباره اجاره می دهد.

این در حالی است که رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این باره می گوید: شهرداری اجازه داده بود که 100متر از مصلی به صورت رایگان به مجموعه تجاری اختصاص یابد، این در حالیست که اکنون 14هزار متر مربع به این مجموعه اختصاص یافته است.

عباس حاج رسولیها راه حل این مشکل و تقبل هزینه مصلی از سوی مسئولان شهر را تنها در واگذاری مصلی به شورای شهر و شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: پیشنهاد واگذاری پروژه مصلی به هیئت امنای آن داده شده اما تاکنون شهرداری اصفهان پاسخی در این زمینه دریافت نکرده است.

کریم نصر اصفهانی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز از ساخت 14هزار متر مربعی مجموعه تجاری در کنار مصلی انتقاد کرد و گفت: ساخت مجموعه تجاری در کنار این مکان مقدس زیبنده نیست.

عدم سنخیت به علاوه مشکلات شهری

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: تصمیم گیری های این مجموعه به صورت کامل در اختیار هیئت امنای آن است اما به اعتقاد مدیریت شهری، متراژ و فضای واحدهای تجاری اختصاص داده شده به این مرکز تجاری، همخوانی و تناسب لازم را با بافت منطقه ندارد و از آنجا که مجموعه مصلی یک مجموعه فرهنگی است، این سنخیت باید حفظ شود.

ابوالفضل قربانی افزود: در طراحی این مجموعه بخشی به عنوان بخش تجاری در نظر گرفته شده اما استفاده فعلی آن بر اساس طراحی انجام شده نیست.

وی به اعتراض خود در جلسات شورای شهر اشاره کرد و بیان داشت: بنده انتقادها و اعتراضهای خودم را وارد کردم اما ترتیب اثری داده نشد و نتیجه، آن شد که در حال حاضر شاهد ایجاد مشکلات ترافیکی، حمل و نقل و بر هم خوردن آرامش اهالی هستیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام اینکه شورای شهر و مدیریت شهری نمی تواند در این باره اقدامی کند، اظهار داشت: تنها می توان از هیئت امنای مجموعه خواست که از طریق کاهش حجم فعالیتهای تجاری محل، تدبیری در این خصوص داشته باشند.

حکم جریمه محل صادر شده است

قربانی از صدور حکم جریمه محل به علت ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته نیز خبر داد و گفت: موضوع در کمیسیون ماده صد بررسی شده و جریمه مربوط به احداث واحدهای تجاری غیرمجاز برای آن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: مقدار فضایی که اجازه استفاده از آن را داشته اند، همان 100 مترمربع و همان میزانی است که به هر مسجد به صورت رایگان و برای انجام برخی فعالیت ها اختصاص داده می شود.

این مرکز تجاری برای خود مجموعه عریض و طویل اداری را ترتیب داده که برای رسیدن به دفتر مدیریت باید هفتاد خوان را طی کنی.

به نظر می رسد این سیستم پیچیده اداری آن هم در زمانی که فعالیت مجموعه حالتی آزمایشی داشت و از سوی دیگر اجاره 20 ساله آن، موضوعی است که از همان ابتدا با اجرای آزمایشی آن در تناقض بود و این بدان معناست که اجرای آزمایشی تنها حالتی تشریفاتی داشت و بس.

خبرگزاری مهر، آماده انتشار نظرات و پاسخ مسئولان در این رابطه است.


موضوعات مرتبط: مدیریت

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 12:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

دستگيري 8 رمال متجاوز با 45 شاكي...

رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز با بيان اينكه از سال گذشته 8 رمال و دعانويس دستگير و روانه زندان شدند گفت: تاكنون 45 مالباخته از اين رمالان شكايت كردند.

سرهنگ حميدرضا گل‌صباحي در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه در دو ماهه سالجاري سه تن كه اقدام به فالگيري و رمالي در سطح حوزه استحفاظي استان تهران و البرز مي‌كردند توسط ماموران دستگير شده‌اند، گفت: سال گذشته نيز پنج رمال و فالگير دستگير شدند.

وي با بيان اينكه از ميان رمالان دستگير شده دو زن و شش نفر مرد بودند، گفت: تاكنون 45 نفر مالباخته از اين رمالان شكايت كردند.

گل صباحي در تشريح پرونده‌هاي اين رمالان گفت: سال گذشته ماموران پليس از طريق تماس و اطلاعات مردمي دريافتند زني به نام «سعيده» با دريافت عكس دختران دم‌بخت و افرادي كه دچار مشكلاتي بودند اقدام به رمالي و دعانويسي به صورت حضوري براي مردم مي‌كرد.

وي با بيان اينكه پس از دريافت اين اطلاعات كارآگاهان براي دريافت صحت و سقم اين مسئله ‌وارد شدند؛ گفت: پس از تحقيقات مشخص شد اين زن بي‌سواد كه اقدام به رمالي و دعانويسي براي حل مشكلات مردم مي‌كرد از فرزندش براي تحرير دعاها استفاده مي‌كرد.

به گفته رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز تاكنون چهار نفر كه بيشتر آنان را زنان و دختران جوان تشكيل مي‌دهند از اين رمال بي‌سواد شكايت كردند.

وي در ادامه افزود: چندي پيش نيز با شكايت زن جواني از فردي به نام «امير» پرونده‌اي تحت عنوان تجاوز به عنف پيش روي ماموران پليس آگاهي گشوده شد.

گل‌صباحي با بيان اينكه اين زن جوان در اظهارات خود عنوان كرده بود كه براي حل مشكلات و بخت‌گشايي به سراغ امير رفته است، گفت: اين زن جوان مدعي شد كه اين رمال با وعده‌هاي پوچ و براي حل مشكل بخت‌گشايي وي به او تعرض كرده است.

رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز افزود: ماموران با انجام تحقيقات نامحسوس از فعاليت اين فرد مطمئن شده و با انجام مستندسازي نسبت به دستگيري اين رمال متجاوز وارد عمل شدند.

وي به ايسنا گفت: كارآگاهان در تحقيقات گسترده دريافتند اين رمال به بهانه نوشتن دعاي حل مشكلات و دعاي گشايش بخت بر روي بدن زنان با زعفران و گلاب به آنان تعرض مي‌كرده است.

گل‌صباحي افزود: تاكنون 15 زن و دختر جوان از اين رمال بخت‌گشاي شيطان‌صفت شكايت كرده‌اند.

رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز تصريح كرد: چندي پيش ماموران پليس آگاهي نسبت به دستگيري فردي به نام «احمد» با نام مستعار «سيد» كه پس از فريب زنان و دختران آنان را به بهانه‌هاي پوچ اغفال كرده بود اقدام كردند و پس از دستگيري اين متهم تعداد زيادي كتب رمالي، سنگ و فلز و پوست حيوانات در منزل وي كشف و ضبط شد.

گل صباحي افزود: تاكنون شش نفر از اين رمال شكايت كرده‌اند.

به گفته رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز، شخصي به نام «سيدمحمد» كه در منزلش واقع در حصارك اقدام به رمالي و دعانويسي مي‌كرد دستگير و تاكنون تعداد زيادي عليه اين فرد اقامه دعوي كردند.

گل‌صباحي با بيان اينكه چندي پيش زني جوان با مراجعه به پليس مدعي شد كه به سفارش دوستان و آشنايان و براي رفع بيماري به فرد رمالي به نام «حسين» مراجعه كرده است، گفت: اين فرد علاوه بر دعانويسي براي افراد مختلف داروهاي گياهي نيز تجويز مي‌كرده كه نه تنها گره‌اي از مشكلات اين افراد نگشوده بود بلكه سبب تشديد بيماري اين زن جوان شده بود.

رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز با بيان اينكه ماموران پس از اخذ دستور قضايي «حسين» را در منزلش دستگير و تعداد زيادي گياهان دارويي و كتب دعانويسي در منزل وي كشف و ضبط كردند، گفت: تاكنون شش نفر از اين رمال شكايت كرده‌اند.

وي در ادامه با تشريح علل گرايش افراد به رمالان و دعانويسان به ايسنا گفت: بر اساس مدارك موجود گره‌گشايي از مشكلات، علاج بيماري، بخت‌گشايي، انداختن مهر به دل فردي ديگر و نوشتن ادعيه براي گره‌گشايي علل گرايش افراد به رمالان و دعانويسان بوده است.

گل‌صباحي با بيان اينكه اكثر مالباختگان زنان و دختران جوان بودند، گفت: برحسب انواع پرونده، نوع متهم و ميزان شهرت و مقبوليت رمالان مبالغي بين 20هزار تا 300هزار تومان دريافت و در برخي موارد مبالغ قابل توجهي تا سقف پنج ميليون تومان نيز از شكات دريافت شده است.

به گفته رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز چنانچه مردم يا افرادي كه در زمره شكات قرار دارند داراي اعتقاد قوي و شرعي باشند هيچ‌گاه طعمه افراد سودجو قرار نمي‌گرفتند.

گل‌صباحي در ادامه افزود: افراد داراي مشكلات خانوادگي به جاي مراجعه به اين افراد سودجو به مراكز مشاوره‌اي داراي پايه علمي مراجعه كنند و براي حل مشكلات و مسائل خانوادگي به جاي دنبال كردن رمل و اسطرلاب و معجون با متخصصان و روانشناسان صحبت كنند.

وي در مورد شيوه فعاليت بسياري از اين رمالان و دعانويس گفت: بسياري از اين افراد از طريق بستگان و آشنايان خود اقدام به بازار گرمي و جلب مشتري مي‌كنند و در پاسخ به سوالات مراجعه‌كنندگان به كلي‌گويي مي‌پردازند و يك نسخه كلي را به اصطلاح براي تمام مشتريان خود مي‌پيچند كه مي‌توان حرف‌هاي كلي آنان را به بسياري از مسائل مرتبط دانست.

وي افزود: اغلب رمالان به واسطه آشنايانشان اطلاعاتي را از فرد مراجعه‌كننده دريافت و با پرورش اين اطلاعات اعتماد مالباخته را جلب مي‌كنند.

رييس پليس آگاهي استان تهران و البرز با بيان اينكه رمالان با استفاده از مواد شيميايي اقدام به تغييرات شيميايي در مايعات همچون تغيير رنگ مواد، دود و قل‌قل مايعات مي‌كنند گفت: اين در حالي است كه تنها آنان با استفاده از پودر آهك و مواد شيميايي اين‌گونه تغييرات را ايجاد مي‌كنند.

وي افزود: علاوه بر مواردي كه به صورت حرفه‌اي مبادرت به اينگونه جرايم مي‌كنند در بسياري از مواقع مشاهده شده است كه در مجالس و مهماني‌ها افرادي صرف‌نظر از نيت‌شان اقدام به پيشگويي و گرفتن فال به بهانه حل مشكلات مي‌كنند كه اين نيز يكي از مصاديق رمالي است چرا كه سبب فريب و القاء افكار غلط مي‌شود.

رييس پليس آگاهي افزود: به هيچ عنوان اين افراد قابل اعتماد نيستند و مردم نبايد با شنيدن هر نوع راه‌گشايي و حل مشكلات به اين افراد كلاهبردار و سودجو اعتماد كنند چرا كه در بسياري از موارد مراجعه به اين‌گونه افراد به جز از هم پاشيدگي خانواده و ايجاد دشمني بين افراد، ضرر و زيان مالي و معنوي براي مخاطبان هيچ نتيجه‌اي ندارد.

گل‌صباحي در پايان خاطرنشان كرد: پليس برحسب وظايف ذاتي نه تنها با رمالان بلكه با كليه مجرمان و متخلفان اعم از كلاهبرداران، جاعلان و كليه افرادي كه نظم و امنيت آرامش مردم را برهم مي‌زنند برخورد قانوني خواهد كرد.


موضوعات مرتبط: حوادث

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 12:15 | نویسنده : اکبر زمانی |

مقایسه مصلای صدها میلیاردی تهران با مسجد شیخ زاید ابوظبی...

این مسجد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان است و به حدی بزرگ و شکوهمند و زیباست که یکی از نقاط دیدنی امارات به شمار می‌آید. وسیع ترین صحن در میان مساجد جهان، بزرگترین قبه در جهان، بزرگترین فرش دستبافت جهان (بافته شده توسط ایرانی ها)، بزرگترین لوستر جهان و برترین نورپردازی سال 2009 جهان از جمله ویژگی‌های خاص این مسجد است. جالب این که کار ساخت آن 9 سال بعد از مصلای تهران آغاز و سال 86 افتتاح شد.

خبری که چند روز پیش بر روی خروجی خبرگزاری‌ها رفت و کمتر کسی بدان توجه کرد این بود:

«معاون وزیر مسکن وشهرسازی با اشاره اعتبارات مورد نیاز پروژه مصلای تهران اعلام کرد: برای تکمیل فاز اول نیاز به ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار است و و برای فاز دوم هم احتمالا ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار باید تامین شود.
وی افزود: در ۵ سال گذشته که این پروژه در اختیار وزارت مسکن است 170 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت آن جذب شده است.»

بدین ترتیب مصلای تهران که کار آن با دستور امام راحل(ره) در 23 آبان 67 آغاز شده، برغم گذشت 23 سال، هنوز بنایی نیمه کاره و منتظر بودجه‌های کلان صدها میلیارد تومانی است!

به گزارش عصر ایران، در این باره نکاتی چند قابل ذکر است:

1 - کار احداث مصلای تهران، از سال 67 آغاز شد و هنوز ادامه دارد! این در حالی است که 9 سال بعد از آغاز کار احداث مصلای تهران، در سال 1376 کلنگ احداث مسجد "شیخ زاید" در پایتخت امارات متحده عربی بر زمین زده شد و در سال 1386 افتتاح شد.

این مسجد بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان است و به حدی بزرگ و شکوهمند و زیباست که یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می‌آید و حتی گردشگران غیرمسلمان نیز از آن - که بعضاً یکی از عجایب هفتگانه جدید عالم توصیف شده است - بازدید می‌کنند. وسیع ترین صحن در میان مساجد جهان، بزرگترین قبه در جهان، بزرگترین فرش دستبافت جهان(بافته شده توسط ایرانی ها)، بزرگترین لوستر جهان و برترین نورپردازی سال 2009 جهان از جمله ویژگی‌های خاص این مسجد است.مسجد شیخ زاید ابوظبی با فرش ایرانی

واقعاً شرم آور است که کشور کوچک امارات که هرگز به‌اندازه ما ادعای مسلمانی هم ندارد، ظرف 10 سال، سومین مسجد بزرگ جهان (بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی"ص") را با ویژگی‌هایی کاملاً منحصر به فرد بسازد و ما بعد از 23 سال، هنوز بشنویم که مسوولانمان بگویند 850 میلیاد تومان می‌خواهیم تا ظرف 5 سال آینده مصلی را تمام کنیم و خدا می‌داند که در پایان سال پنجم، چقدر پول خواهند خواست و پایان کار را به چه زمانی حواله خواهند داد؟!


توجه کنید که تکنولوژی و مصالح به کار رفته در ساخت مصلای تهران، هیچ کدام مشمول تحریم‌ها نیستند تا بتوان گناه را به گردن این موضوع انداخت!

بودجه هم که کم اختصاص نداده‌اند و آن طور که معاون وزیر مسکن گفته، فقط در 5 سال اخیر، 170 میلیارد تومان بودجه جذب این پروژه شده است و خدا می‌داند در 18 سال قبل از آن، چقدر بودجه بدان اختصاص یافته است.

تنها مساله‌ای که می‌ماند، عامل مدیریتی است که تفاوت مدیریت اماراتی با ایرانی را مشخص می‌کند و چه تلخ است، مقایسه این دو مدیریت و نتیجه اش!

2 - صحبت از هزینه ساخت شد، بد نیست نگاهی هم به هزینه تمام شده مسجد شیخ زاید ابوظبی بیندازیم. این مسجد عظیم، با مساحت412 هزار متر مربع، به ارزش پولی امروز، 700 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است اما مصلای امام تهران، با حدود 600 هزار متر مربع مساحت، فقط برای 5 سال آینده اش 850 میلیارد تومان دیگر می‌خواهد و این، جدای از صدها میلیارد تومانی است که تا کنون برای این پروژه هزینه شده است.


نکته قابل توجه اینجاست که در ساخت مسجد شیخ زاید، دهها شرکت بین المللی با هزینه‌های بالا کار کرده‌اند ولی در ساخت مصلای تهران، حتی از سربازانی که به طور موظف خدمت می‌کنند، در همه رده‌ها از کارگری تا مهندسی استفاده شده است که قاعدتاً باید هزینه‌ها بسیار پایین تر می‌بود!

3 - قرار بود مصلای تهران، به حدی ساده ساخته شود که یادآور مساجد صدر اسلام باشد. این دستوری بود که امام راحل (ره)در نامه خود برای ساخت مصلی بدان تصریح کرده بودند؛ بخوانید: "ضمناً سادگى مصلا بايد يادآور سادگى محل عبادت مسلمانان صدر اسلام باشد. و شديداً از زرق و برق ساختمانهاى مساجد اسلام امريكايى جلوگيرى شود. " (صحيفه امام، ج‏21، ص 188)

حال باید پرسید آیا واقعاً سادگی صدر اسلام در این مصلای چند صد میلیارد تومانی رعایت شده است و آیا وقتی کسی وارد شبستان این مصلی می‌شود، واقعاً به یاد مسجد النبی(ص)صدر اسلام می‌افتد؟
جالب اینجاست که چندی پیش یکی از مسوولان احداث مصلی مدعی شده بود که این محل در نهایت سادگی احداث می‌شود و کسی هم نپرسید که اگر ساخت این بنای ساده(!) بیش از هزار میلیارد تومان هزینه دارد و دهها سال زمان می‌برد، اگر می‌خواستید ساده نسازید، چند قرن زمان و چند هزار میلیارد تومان پول می‌خواستید؟
این چه مصلای ساده‌ای است که از مسجد پر زرق و برق شیخ زاید ابوظبی هم بیشتر خرجش شده است و هنوز که هنوز است، کار ساختش ادامه دارد؟!

4 - گذشته از همه این‌ها، شبستان مصلی که آماده پذیرش نمازگزاران است، چرا به روی نمازگزاران باز نمی‌شود و مسوولان مدام آن را غرفه بندی می‌کنند و بسان یک شرکت تجاری، به نمایشگاه‌های مختلف اجاره می‌دهند و پول می‌گیرند؟ از کتاب گرفته تا نرم افزار و از مطبوعات گرفته تا لباس و ماهی و میگو! ؛ "اگر می‌خواستید نمایشگاه بسازید چرا نامش را مصلی گذاشته اید؟!"


مصلای تهران محل نمایشگاه‌ها شده است


این در حالی است که نمازگزاران، هر جمعه در محوطه باز دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف آن در سرمای زمستان و گرمای تابستان، نماز بپا می‌دارند و علاوه بر این که خود در رنج هستند، ناگزیر هر هفته محدودیت‌های ترافیکی هم در آن محدوده اجرا می‌شود.

سخن در باب مصلای تهران فراوان است اما مطلب را به این جمله ختم می‌کنیم که مصلای ناتمام تهران در آن هم در مرکز شهر، به نمادی از بی کفایتی مسوولانی تبدیل شده است که حتی ساختن یک مسجد را هم دهها سال طول می‌دهند!


موضوعات مرتبط: مدیریت

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 12:1 | نویسنده : اکبر زمانی |

یک اعدامی چگونه به ملاقات مرگ می‌رود؟

کشتن یک فرد در عوض جرایم و جنایاتی که مرتکب شده است چه با دادگاه و چه بدون دادگاه اعدام نام دارد.
در طول تاریخ روشهای مختلفی برای ستاندن جان محکومین به اعدام به کار گرفته است. قدیمی ترین روشها دار زدن، گردن زدن، سوزاندن و غرق کردن بوده و روشهای جدید آن هم شامل تیر باران، صندلی الکتریکی و تزریق داروی مرگ آور بوده است. روشهای قدیمی مانند گردن زدن، آتش زدن و غرق کردن در آب از طریق بستن جسم سنگین به بدن محکوم به اعدام سالهاست در جهان منسوخ شده و فقط در کشورهای بسیار کمی کماکان در جریان است. در واقع روشهایی مانند اتاق گاز و صندلی الکتریکی هم سالهاست در جهان بر چیده شده است.
اکنون در کشورهای پیشرفته با اینکه تا حد زیادی حکم اعدام وجود ندارد در مواردی هم که اعدامی در کار باشد با تزریق ماده سمی صورت می پذیرد.

اما شیوه های اعدام…


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

جملات طنز و مشهور در مورد آقايان...

زن خودش را خوشگل میکند چون خوب فهمیده که چشم مرد تکامل یافته تر از عقل اوست. دوریس ري

هر زنی از سر هر مردی زیاد است. ژان پل سارتر

مردها جنگ را دوست دارند چون بخاطر جنگ ظاهری جدی پیدا میکنند و این تنها چیزیست که نمیگذارد زنها بهشان بخندند. جان رابرت فاولز

خداوند مردان را نیرومندتر آفریده است'اما نه لزوما باهوشتر.او به زنان فراست و زنانگی داده است و اگر این دو با هم خوب بکار روند میتواند مغز هر مردی را که تا بحال دیده ام مختل کند. فرا فاوست

زنان از مردان عاقلترند.چون که کمتر میدانند و بیشتر میفهمند. جیمز تربر

مردها همه مانند هم هستند فقط چهره هایشان با هم فرق دارد تا بتوان آنها را از هم تشخیص داد

یک مرد عبارت است از کلیه ادا و اطوارهای گذشته و امروزش. الکسی کارلایل

هيچ فكر كردي چرا خدا مرد را قبل از زن خلق كرد ؟ خب معلومه قبل از خلق هر شاهكاري يك چركنويس هم لازمه

اگر زنان در مورد شخصیت مردان کمی نکته سنج باشند'هیچگاه تن به ازدواج نخواهند داد
. جورج برنارد شاو

بنی اسراییل 40 سال در بیابان سرگردان بودند.مردها حتی در آن زمان هم مسیر را نمی پرسیدند. ناشناس

عوض کردن شوهر فقط عوض کردن مشکل است. کاتلین نوریس

مرد نثر آفرینش است و زن شعر آن. ناپلئون

بسیاری از مردان باهوش زن کودنی دارند'اما به ندرت زن باهوشی پیدا میشود که شوهر کودنی داشته باشد.اریکا یونگ

هر زنی برای شناخت مردان کافیست یکی از آنها را خوب بشناسد.ولی یک مرد حتی اگر با تمام زنها آشنا باشد یکی از آنها را هم خوب نمی شناسد. هلن رولند

همه ی مردها بد نیستند.بدتر و بدترین هم دارند. ناشناس

خدا مرد را آفرید ولی اگر من بودم بهترش را می آفریدم. ارنا بمبک

در طول تاریخ نمی توانید مردی را بیابید که اسیر زن نشده باشد.
ضرب المثل هندی

مامانم به من گفت:تنها دلیل وجود مردها برای چمن زنی و پنچر گیری اتومبیل است. تیم آلن

افکار مردان اوج میگیرد و بالا میرود'همسطح زنانی که با آنها معاشرت میکنند.الکساندر دوما

بهترین مردان بزرگ همواره بدترین شوهرانند. کریستوفر مارلو

چرا مردان زنان باهوش را دوست دارند؟
بخاطر اینکه دو قطب غیر همنام همدیگر را می ربایند. کتی لت

مردی بزرگ است که معایبش قابل شمارش باشد.ضرب المثل آمریکايی

شما مردها را چه میشود؟دیدن یک موی بولوند شما را 3 پله از نردبان تکامل پایین می آورد. ناشناس

اگر میخواهی فقط حرف کاری زده شود از مرد بخواه و اگر میخواهی آن کار انجام شود از زن بخواه. مارگارت تاچر

اگر در دنیا یک زن بد باشد همه ی مردها تصور می کنند زن آنهاست. ضرب المثل روسی

مردها بچه هایی ریشو هستند. توفیق

تنها یکی از 1000 مرد رهبر مردان دیگر می شود .999نفر دیگر دنباله رو زنهایشان هستند. گروچو مارکس
مردها خود را در رانندگی بسیار برتر از زنان می دانند در حالیکه آقایان 87% تصادفات رانندگی را مرتکب می شوند و شرکتهای بیمه از این که به زنها خسارت نمی پردازند سود بسیاری می برند.ناشناس

او(مرد)مانند خروسی بود که تصور میکرد خورشید به این دلیل طلوع میکند که قوقو لی قوقوی او را بشنود. جورج الیوت

مردان از دو نوع خارج نیستند;یا روی سرشان خالیست یا توی سرشان.توفیق

من خواهان سه چیز در یک مرد هستم:ملاحت – شجاعت – وبلاهت. دوروتی پارکر

عاقلترین مردان دچار اشتباه شده اند و زنان آنها را فریفته اند ولی همچنان ادعا میکنند که زن عاقل نیست. جان میلتون

مردها مثل نوزاد هستند..... توی اولین نگاه شیرین و با مزه هستند اما خیلی زود از تمیز کردن و مراقبت از آنها خسته میشید. ناشناس

مردها مثل ماشین چمن زنی هستند..... به سختی روشن میشن و راه میفتن , موقع کار کردن حسابی سروصدا راه می اندازند و نیمی از اوقات هم اصلا کار نمی کنند.ناشناس

موضوعات مرتبط: خنده و سرگرمی

تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 1:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

استادیوم‌های جام جهانی 2022 قطر...


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 1:45 | نویسنده : اکبر زمانی |

نسل جدید کاغذ دیواری‌ها...


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 1:40 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویر جدید از برخورد با بدحجابی...موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ | 0:17 | نویسنده : اکبر زمانی |

ویژگی‌های جدیدترین دستاورد فضایی ایران...

با افزایش ارتفاع حضیض مداری از 250 كیلومتر به 275 كیلومتر نسبت به نمونه قبلی سفیر، این دومین ماهواره‌بر ساخت جمهوری اسلامی ایران است كه می‌تواند ماهواره را تا ارتفاع 260 كیلومتر از سطح زمین قرار دهد. طول این ماهواره‌بر 22 و قطر آن 1.25 متر و جرم آن نیز 26 تن است.

طی دو روز گذشته یكی از مهمترین خبرهایی كه روی خروجی خبرگذاری های دنیا قرار گرفت، دومین پرتاب موفقیت آمیز ماهواره توسط ایران بود. ماهواره‏ها، به عنوان «چشم سوم بشر» در فضا، مجموعه وسیعی از امكانات را در اختیار می‏گذارند و با توجه به همین موضوع، به كشورهایی كه ماهواره‏ای را متعلق به خود ندارند، كشورهای «كور» لقب می‏دهند.

به گزارش مشرق، تصاویر ارسالی ماهواره‏ها، جهت پیش‏بینی بلایای طبیعی و مدیریت پیامدهای آن جهت كاهش خسارات، اكتشافات معدنی، بررسی تغییرات آب و هوایی و اقلیمی، پایش جنگلها، مراتع، اقیانوسها و كاربردهای متنوع دیگر به كار می‏روند.


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ | 15:43 | نویسنده : اکبر زمانی |

راهکار اثبات ایرانی بودن دانشمندان بنام ایران...

دکتر علی اکبر ولایتی با اشاره به فعالیت های کمیته تدوین فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و راهکار اثبات ایرانی بودن دانشمندان بنام کشورمان از تدوین دایره المعارف پزشکی اسلام و ایران خبر داد و گفت: جلد اول آن به زوی از سوی انتشارات امیر کبیر به چاپ می رسد.

دکتر علی اکبر ولایتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارهای عملی بسیاری برای شناساندن دانشمندان ایرانی انجام گرفته است. کار عملی این نیست که کشور بی ریشه ای مدعی شود که ابن سینا اهل آنجا بوده و از ایران هم فردی در مقابل پاسخ آنها را بدهد و بگوید ابن سینا متعلق به ایرانیان است. این تنها یک مجادله است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم اثبات کنیم که بزرگان دانش ایرانی متعلق به ایرانیان بودند باید کارهای فرهنگی زیادی صورت گیرد. در حال حاضر به طور نمونه 21 جلد کتاب به عنوان تک نگاری و مجموعه نگاری راجع به بزرگان ایران تدوین شده است. در این کتابها ضمن شرح حال، دلیل ایرانی بودن این دانشمندان نیز آمده است.

ولایتی گفت: این موضوع که یک کشور بی هویت ادعا می کند که یکی بزرگان دانش ایران متعلق به آنجا است ما به جای اینکه به مجادله لفظی با آنها بپردازیم به نشر کتاب در این دوره پرداخته ایم.

وی افزود: گروه کتاب های فرهنگ و تمدن اسلام و ایران که خودم به نگارش در آورده ام به 5 زبان ترجمه شده است. از جمله زبان هایی که این کتاب ها به آن ترجمه شده اند شامل انگلیسی، عربی، فرانسه، اردو، آلمانی است.

ولایتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در پروژه دیگری نیز در حال استخراج اطلاعات یک هزار و 300 نفر ریاضیدان هستیم که بخش عمده آنها ایرانی هستند.

وی افزود: در کتاب دایره المعارف پزشکی اسلام و ایران، پزشکان مختلفی را فهرست کرده ایم که جلد اول آن 502 مدخل دارد و به زوی از سوی انتشارات امیرکبیر به چاپ می رسد.


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ | 13:12 | نویسنده : اکبر زمانی |

مدح جانانه امیرالمومنین از زبان پیامبر(ص)...

اقیانوس ناپیدا کرانه فضائل و مناقب مولای متقیان امیرمومنان علی ابن ابی طالب گسترده تر از آن است که نوابغ جهان صاحبان قلم و بیان فرزانگان زمان و فرهیختگان دوران با قلم و زبان به تصویر گوشه ای از فضائل بیکران آن اعجوبه خلقت و نادره آفرینش بپردازند.بنابراین باید سراغ خود معصوم رفت هر چند که او نیز به دلیل فهم پائین بشر همه مناقب و فضائل آن امام همام را بیان نکرده است.

به گزارش جهان، این روزها که مزین به میلاد پر برکت مولی الموحدین امیرالمومنین است تلاش شد تا مجموعه ای از احادیث خواندنی از زبان پیامبر و تعدادی از احادیث قدسی را خدمتتان ارائه شود. بخش اول مدح علی علیه السلام از زبان پیامبر اکرم است که از کتب چشم بر خورشید علامه محمدرضا حکیمی خراسانی انتخاب شده است.


موضوعات مرتبط: اسلام ، حدیث

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۰ | 19:19 | نویسنده : اکبر زمانی |

22 پرسش احمدی‌نژاد در اجلاس شانگهای...

رييس جمهوري اسلامي ايران در اجلاس همكاري‌هاي شانگهاي سخنان خود را در قالب پرسش طرح کرد؛ پرسش هایی درباب: دلايل ايجاد دوره سياه و ضد انساني برده‌داري و استعمار، اشغالگري، تحميل جنگ و بي‌سوادي و فقر بر آفريقا و ديكتاتوري بر آمريكاي لاتين، گسترش افراط‌گرايي و تروريسم و مواد مخدر، افزايش ناامني و كشتار ملت‌هاي بي‌گناه، بحران اقتصاد جهاني،...

رييس جمهوري اسلامي ايران در اجلاس همكاري‌هاي شانگهاي با طرح سوالاتي درباره دلايل ايجاد دوره سياه و ضد انساني برده‌داري و استعمار، اشغالگري، تحميل جنگ و بي‌سوادي و فقر بر آفريقا و ديكتاتوري بر آمريكاي لاتين، گسترش افراط‌گرايي و تروريسم و مواد مخدر، افزايش ناامني و كشتار ملت‌هاي بي‌گناه، بحران اقتصاد جهاني، اظهار كرد: با افتخار بايد اعلام كرد كه هيچ يك از ملت‌ها و دولت‌هاي منطقه در اين زشتي‌هاي تاريخي نقشي نداشته‌اند و عامل اصلي همه اين نابساماني‌ها مديريت همان برده‌داران و استعمارگران گذشته در جهان است.

به گزارش ايسنا، دكتر محمود احمدي‌نژاد هم‌چنين با اشاره به ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي بي‌نظير سياسي، فرهنگي، اقتصادي و تمدني كشورهاي آسيا و اوراسيا اظهار كرد: باور دارم كه آسيا و اوراسيا با كمك هم مي‌توانند مديريت و روند عمومي حاكم برجهان را به نفع صلح، عدالت و ملت‌ها تغيير داده و قدرت لجام گسيخته نظام سلطه را مهار كنند.

متن كامل سخنراني احمدي‌نژاد در دهمين اجلاس همكاري‌هاي شانگهاي در قزاقستان بدين شرح است:

« الحمدالله رب العالمين و الصلوه والسلام علي سيدنا و نبينا محمد و آله طاهرين و صحبه المنتجبين

اللهم عجل لوليك الفرج والعافيه و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه

جناب آقاي نورسلطان نظربايف رييس‌جمهور محترم قزاقستان

رييسان محترم جمهور و هيات‌هاي نمايندگي

خداوند بزرگ را از توفيق حضور در اين اجلاس و جمع دوستانه سپاسگزارم و از حسن استقبال و ميهمان نوازي گرم و برنامه‌ريزي و مديريت خوب جناب آقاي نظربايف ـ رييس‌جمهور قزاقستان ـ سپاسگزارم.

با عرض تبريك دهمين سالگرد تاسيس سازمان شانگهاي و بيستمين سالگرد استقلال قزاقستان اميدوارم اين نشست گام مهمي در جهت اهداف تعريف شده بردارد.

عاليجنابان

با كمال احترام به همه شما امروز مي‌خواهم دوستانه و صميمي مطالبي را از منظر مسووليت‌هاي بين‌المللي ارايه كنم.

سخن را با چند سوال روشن آغاز مي‌كنم.

آيا هيچ يك از كشورهاي ما در ايجاد دوره سياه برده‌داري و نابود كردن صدها ميليون انسان نقشي داشته است؟

آيا هيچ يك از ملت‌هاي ما در تحميل دوره ضد انساني استعمار بر بخش وسيعي از جهان سهمي داشته است؟

آيا هيچ يك از كشورهاي ما فرهنگ و ثروت ساير ملت‌ها را از طريق شيوه‌هاي استعماري تصاحب كرده است؟

آيا هيچ يك از كشورهاي ما عامل آغاز و شعله‌ور كردن آتش دو جنگ جهاني اول و دوم و ايجاد ده‌ها جنگ پس از آن و كشته و مجروح و آواره شدن ده‌ها ميليون نفر در نقاط مختلف جهان بوده است؟

آيا هيچ يك از ما از بمب اتم عليه شهروندان بي‌دفاع ساير ملت‌ها استفاده كرده است؟

آيا هيچ يك از كشورهاي ما، صهيونيست‌ها و به تبع آن چندين جنگ و بيش از شصت سال ناامني، ترور و تهديد را به ملت فلسطين و ديگر ملت‌هاي منطقه خاورميانه تحميل كرده است؟

آيا ديكتاتوري‌هاي حاكم بر آمريكاي لاتين تا دهه گذشته و يا ديگر نقاط جهان تا امروز را هيچ يك از ما برپا و يا حمايت كرده است؟

كدام يك از ما در ايجاد ماجراي 11 سپتامبر و به بهانه آن حمله به افغانستان و عراق و كشته و مجروح كردن بيش از يك ميليون نفر نقش داشته است؟

آيا افراط‌گرايي و گروه‌هاي تروريستي در افغانستان و عراق و پاكستان و در كل منطقه و جريان مواد مخدر را هيچ كدام از ما و شما ايجاد و يا حمايت كرده‌ايم؟

آيا منطقه و ملت‌هاي ما از وجود تروريسم و مواد مخدر و افراط‌گرايي ضربه خورده‌اند يا سود كرده‌اند؟

كدام يك از كشورهاي ما در ساختارهاي اقتصادي جهان نقش تعيين كننده دارد و يا بحران اقتصادي جهاني حاصل طراحي‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي اوست؟

آيا فاصله پرناشدني بين شمال و جنوب را كشورهاي ما ايجاد كرده‌اند؟

كدام يك از كشورهاي ما با تحميل جنگ و بي‌سوادي و فقر بر آفريقا، معادن آن را به قيمت ارزان تصاحب كرده‌اند؟

كدام يك از كشورهاي ما با تزريق دلارهاي بدون پشتوانه، كسري‌هاي مالي خود را جبران و اقتصاد جهاني را دچار بحران كرده است؟

آيا هيچ يك از ما از طريق انتقال مشكلات اقتصادي خود به كشورهاي ديگر ثروت آنان را به جيب عده‌اي خاص سرازير كرده است؟

دوستان من

ده‌ها سوال از اين دست وجود دارد كه پاسخ آن هم روشن است.

با افتخار اعلام مي‌كنم كه هيچ يك از ملت‌ها و دولت‌هاي ما در اين زشتي‌هاي تاريخي نقش نداشته‌اند.

ما هميشه خواستار صلح و آرامش و رفاه در سايه عدالت و دوستي براي همه ملت‌ها بوده‌ايم.

فرهنگ انساني و مهر و محبت وجه مشترك و غالب رفتار ملت‌هاي ما بوده است.

سوال اساسي ما اين است كه:

به چه دليل برده‌داران، استعمارگران، تجاوزگران و مسببان اصلي همه مشكلات جامعه بشري بايد بتوانند با تغيير چهره و با ادعاي دفاع از دموكراسي و حقوق بشر ملت‌ها و كشورهاي ما را تحت فشار قرار دهند؟

چگونه مي‌توان به مدعيان دروغين اعتماد كرد در حالي كه با استفاده از نظم يك سويه حاكم بر جهان هم‌چنان همان اهداف استعماري قبلي اما با شعارهاي جديد دنبال مي‌شود؟

و سوال اساسي‌تر و مهم‌تر اين بود كه آيا انفعال در برابر زياده‌خواهي و تجاوزطلبي گسترده و پذيرش طراحي جديد نظام سلطه براي تسلط مجدد بر جهان منجر به وضع بهتري خواهد شد؟

به راستي دولت‌ها و ملت‌هاي ما چه گناهي كرده‌اند كه بايد توسط بدترين سياستمداران تاريخ، تحت فشار، تهديد و يا توهين قرار گيرند؟

همكاران عزيز

تاريخ ثابت كرده است و دنيا مي‌داند كه همه ما از جنگ و درگيري بيزاريم و از آن اجتناب مي‌كنيم.

اما آيا نمي‌توان از طريق ساز و كارهاي سياسي و قدرت ناشي از وحدت عمل، اين رفتارهاي نادرست را اصلاح كرد؟

آيا نمي‌شود با همدلي و وحدت و استفاده از امكانات خود در يك مطالبه حداقلي، حقوق اساسي ملت‌هاي خودمان را از دست‌اندازي آنان محفوظ بداريم؟

شما بهتر مي‌دانيد كه عدالت، صلح و امنيت را به كسي هديه نمي‌كنند.

آيا نمي‌توان با گسترش روابط همه جانبه و استفاده از فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي بين‌المللي، كشورها و ملت‌هاي‌مان را از آسيب‌ها مصون كنيم؟

عاليجنابان

امروز شكي نمانده است كه مديريت همان برده‌داران و استعمارگران گذشته برجهان عامل اصلي همه نابساماني‌هاست.

باور من اين است كه آسيا و اوراسيا به لحاظ جمعيت، سرزمين، ثروت، نيروي انساني، فرصت و ظرفيت‌هاي سياسي و فرهنگي و تمدني يك مجموعه بي نظير است.

باور دارم كه با كمك هم مي‌توانيم اين مديريت را اصلاح كنيم.

باور دارم كه در يك كار هماهنگ مي‌توان روند عمومي جهان را به نفع صلح و عدالت و به نفع ملت‌ها تغيير داد.

مي‌توانيم قدرت لجام گسيخته نظام سلطه را مهار كنيم و آرامش را به جهان برگردانيم.

آينده از آن كساني است كه چشم به افق‌هاي بالاتري دارند و با عشق و اميد و اتكا به ملت‌هاي خود تصميمات بزرگ و تاريخ ساز مي‌گيرند.

دوستان من

فرجام جهان، فرجام نيكو و زيبايي است.

حاكميت جهاني مهر و عدالت تنها راه نجات و چشيدن طعم سعادت، آرامش و رفاه پايدار است و اين خواهد آمد.

سابقه، فرهنگ و تمدن و توانمندي‌هاي امروز ما مي‌گويد كه ما مي‌توانيم در تحقق اين چشم‌انداز فرخنده نقش آفريني كنيم.

ملت ايران دست تمام كساني را كه در اين راه مي‌كوشند به گرمي مي‌فشارد.

بار ديگر از همه شما و جناب نورسلطان نظربايف تشكر مي‌كنم و براي رييس‌جمهور چين و دولت چين كه رياست اجلاس بعدي را با شعار زيبا و اصيل همسايگي و دوستي به عهده دارند آرزوي موفقيت دارم.»


موضوعات مرتبط: رؤسای جمهور

تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 18:8 | نویسنده : اکبر زمانی |

این هم نمونه‌ای تازه از امضا گرفتن!


موضوعات مرتبط: عکس

تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 16:31 | نویسنده : اکبر زمانی |

اعلام مجازات‌های جدید برای قاچاقچیان سلاح...

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، حبس تعزیری از 6 ماه تا 15 سال را مجازات قاچاقچیان سلاح تعیین کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، هر کس مرتکب قاچاق سلاح گرم یا سرد جنگی یا سلاح شکاری یا قطعات موثر یا مهمات آنها شود یا به ساخت، مونتاژ، فروش یا توزیع هر یک از آنها اقدام کند به ترتیب زیر به حبس تعزیری محکوم می شود:

الف) سلاح سرد جنگی، سلاح شکاری یا مهمات آن، به حبس از شش ماه تا دو سال؛

ب) سلاح گرم سبک غیرخودکار، مهمات یا قطعات موثر آن، به حبس از دو تا پنج سال؛

پ) سلاح گرم سبک خودکار، مهمات یا قطعات موثر آن، به حبس از پنج تا ده سال؛

ت) سلاح گرم نیمه سنگین و سنگین، مهمات یا قطعات موثر آن، به حبس از ده تا پانزده سال.

براساس تبصره‌ای، هرگاه موضوع جرم این ماده بیش از یک قبضه یا قطعات موثر از چند قبضه باشد، مجازات مرتکب حسب مورد یک درجه تشدید می شود.


موضوعات مرتبط: قوانین

تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 12:59 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از اولین مسابقه خیز نوزادان...


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 12:44 | نویسنده : اکبر زمانی |

نماز اهل سنت در حرم امام حسین(ع)...

«لیث الحسناوی» از مسئولان اداری آستان مقدس امام حسین (ع) طی اظهاراتی در مورد این اقدام اهل سنت گفت: حضور این شیوخ عشایر در این مکان مقدس و نماز خواندن، نشان دهنده این است که آنان نیز مخالف اندیشه های افراطی و تکفیر مانند اندیشه شبکه تروریستی القاعده هستند.

مرقد مطهر أبا عبدالله الحسین (ع) همواره پذیرای مسلمانان مذاهب مختلف اسلامی بوده است.

به گزارش شیعه آنلاین، در همین راستا هفته گذشته گروهی از شیوخ عشایر اهل سنت از استان های نینوا، صلاح الدین، سامرا، دیالی و دیگر شهرها و استان های شمال عراق با سفر به شهر کربلای معلا، به زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) رفته و در صحن آن مقدس نماز خواندند.

در همین حال «لیث الحسناوی» از مسئولان اداری آستان مقدس امام حسین (ع) طی اظهاراتی در مورد این اقدام اهل سنت گفت: حضور این شیوخ عشایر در این مکان مقدس و نماز خواندن، نشان دهنده این است که آنان نیز مخالف اندیشه های افراطی و تکفیر مانند اندیشه شبکه تروریستی القاعده هستند.

موضوعات مرتبط: اسلام

تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 12:19 | نویسنده : اکبر زمانی |

جايگاه و ساختار وزارت ارتباطات در 55 كشور دنيا...

قانون برنامه پنجم توسعه، دولت را مكلف كرده تا تعداد وزارتخانه‌ها را از 21 به 17 برساند. در اين راستا، برنامه ادغام بعضي وزارتخانه‌ها در دستور كار دولت قرار گرفته است. يكي از اين موارد، ادغام وزارت راه و ترابري در وزارت مسكن و شهرسازي است كه در دولت به تصويب رسيده است. با توجه به اهميت طبيعي مسئله حمل ونقل، به ويژه در موقعيت استراتژيك كشور و لزوم افزايش شتاب در توسعه شبكه و بهره‌برداري از فرصت‌هاي موجود، لازم است اتخاذ تصميم در اين زمينه با دقت و مطالعه كافي و نه بر اساس ملاحظات مقطعي صورت گيرد.

از 55 كشور مورد بررسي در 5 قاره تنها در 15 كشور، وزارت متولي امور ارتباطي و مخابراتي در كنار وزارت‌خانه‌هاي متولي امر راه، ساختمان و مسكن ديده‌ مي‌شود كه هيچ كدام از اين كشورها، توسعه يافته نيستند.

به گزارش فارس، قانون برنامه پنجم توسعه، دولت را مكلف كرده تا تعداد وزارتخانه‌ها را از 21 به 17 برساند. در اين راستا، برنامه ادغام بعضي وزارتخانه‌ها در دستور كار دولت قرار گرفته است. يكي از اين موارد، ادغام وزارت راه و ترابري در وزارت مسكن و شهرسازي است كه در دولت به تصويب رسيده است. با توجه به اهميت طبيعي مسئله حمل ونقل، به ويژه در موقعيت استراتژيك كشور و لزوم افزايش شتاب در توسعه شبكه و بهره‌برداري از فرصت‌هاي موجود، لازم است اتخاذ تصميم در اين زمينه با دقت و مطالعه كافي و نه بر اساس ملاحظات مقطعي صورت گيرد.

* تاريخچه و ساختار موجود وزارت راه و ترابري

در سال 1298، وزارت فوائد عامه تاسيس شد و اداره امور مربوط به راه، پل و راهداري را بر عهده گرفت؛ بعدها امور فلاحت و تجارت نيز به اين وزارتخانه سپرده شد و در سال 1301 به منظور اقدام موثر براي ساختار راه‌ها، نگهداري و بهره‌برداري، اداره كل طرق و شوارع در درون وزارت فوق تاسيس شد.

در سال 1308 به موجب قانوني كه از مجلس شوراي ملي گذشت، اداره كل طرق و شوارع به وزارت طرق و شوارع تبديل شد.

در سال 1315وزارت طرق و شوارع با تصويب مجلس شوراي ملي به وزارت راه تغيير نام يافت.
سرانجام درتاريخ 16/4/1353 به منظور اعمال سياست‌ جامع و هماهنگ براي ترابري كشور و توسعه و تجهيز، گسترش، نگهداري و ايجاد تاسيسات زيربنايي آن باتوجه به مقتضيات توسعه اجتماعي، اقتصادي و عمراني و دفاع ملي با رعايت قوانين مربوط، نام وزارت راه به وزارت راه و ترابري تغيير نام يافت.

فلسفه اين تغيير نام اضافه شدن مأموريت‌هاي حمل‌ونقل زميني- دريايي- هوايي به مأموريت‌هاي قبلي وزارت راه بوده است چرا كه امروزه در بيشتر كشورهاي جهان حمل و نقل سهم مهمي در توليد ناخالص داخلي را به خود اختصاص داده است و وزن سرمايه‌گذاري‌هاي زيرساختي در احداث تاسيسات زيربنايي حمل ونقل در مقايسه با وزن حمل و نقل در توليد ناخالص داخلي كوچك است.
علاوه بر آن تقاضاي حمل و نقل بايد تعيين‌كننده ميزان سرمايه‌گذاري و نوع سرمايه‌گذاري و نوع سرمايه‌گذاري در بخش عرضه باشد.

از مهم‌ترين مفاد قانون مذكور انتزاع سازمان بنادر و كشتيراني از وزارت دارايي والحاق آن به وزارت راه و ترابري و انتزاع اداره كل هواپيمايي كشوري از وزارت راه و الحاق آن به وزارت جنگ با نام سازمان هواپيمايي كشوري است.

همچنين تبديل اداره كل هواشناسي به سازمان هواشناسي كشور، انتزاع آن از وزارت راه و الحاق آن به وزارت جنگ و تعيين وظايف وزارت راه وترابري است.

در حال حاضر، وزارت راه وترابري، مسئوليت مربوط به امور شبكه‌هاي حمل ونقل جاده‌اي، ريلي، دريايي وهوايي را برعهده دارد. اين وزارتخانه داراي شش معاونت شامل، معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري، معاونت برنامه‌ريزي و اقتصاد حمل ونقل، معاونت توسعه مديريت و منابع، معاونت حقوقي و امور مجلس، معاونت ساخت و نگهداري راه روستايي و معاونت امور دولت و مديريت بحران است.
همچنين سازمان‌ها و شركت‌هاي وابسته به وزارت راه و ترابري شامل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور، شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل‌ ونقل كشور، شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، سازمان هواپيمايي كشوري، سازمان بنادر و دريانوردي، شركت فرودگاه‌هاي كشور، شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، شركت آزمايشگاه فني و مكانيك خاك و پژوهشكده حمل و نقل است.

** ساختارهاي مديريت حمل و نقل در كشورهاي مختلف

در تعداد قابل توجهي از كشورها، مديريت حمل ونقل، تنها وظيفه وزارتخانه مربوطه بوده است. در بعضي ديگر، حمل و نقل، پست و ارتباطات در يك وزارتخانه تجميع شده و در برخي كشورها مسئوليت امور زمين، مسكن و حمل ونقل بر عهده يك وزارتخانه نهاده شده است. بعضي كشورها، يك وزارتخانه را به امور زيرساخت اختصاص داده و وظايف مربوط به امور زيربنايي را در آن وزارتخانه تجميع كرده‌اند.

** ساختار مديريت حمل و نقل در كشورهاي آسيايي

در كره جنوبي وزارتخانه مسئول، وزارت زمين، حمل و نقل و امور دريانوردي است كه مسئوليت زمين، مسكن، منابع آب، حمل و نقل و لجستيك، سواحل و بنادر، آمايش سرزمين است.

در ژاپن وزارتخانه مسئول، وزارت زمين، زيرساخت، حمل و نقل و جهانگردي است كه مسئوليت برنامه‌ريزي منطقه‌اي، زمين، آب، توسعه شهري، رودخانه‌ها، حمل و نقل ومسكن را دارد.

در هند چند وزارتخانه مسئول در اين زمينه وجود دارد كه يكي وزارت كشتيراني است كه مسئوليت كشتيراني را به عهده دارد و دوم وزارت حمل و نقل جاده‌اي و بزرگراه‌ها است كه مسئوليت حمل و نقل جاده‌اي بر عهده دارد.

همچنين وزارت هوانوردي كشوري مسئوليت حمل و نقل هوايي، وزارت هوانوردي كشوري مسئوليت حمل و نقل هوايي و وزارت راه‌آهن مسئوليت حمل و نقل ريلي را دارند.

در سنگاپور وزارتخانه مسئول، وزارت راه‌آهن است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در فيليپين وزارتخانه مسئول دپارتمان حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل، ارتباطات و فناوري اطلاعات را دارد.

در قطر وزارتخانه مسئول، سازمان هوانوردي كشوري اداره كل بنادر و گمركات است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در امارات متحده عربي وزارتخانه مسئول، سازمان ملي حمل و نقل سازمان هوانوردي كشوري است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در تايوان وزارتخانه مسئول، وزارت حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل، پست، مخابرات و ارتباطات را دارد و در بحرين وزارت‌خانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل، مخابرات و فناوري اطلاعات را دارد.

در عربستان سعودي وزارت‌خانه مسئول، وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در چين وزارتخانه مسئول، وزارت حمل نقل و وزارت راه‌آهن است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در سوريه وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در تركيه وزارت‌خانه مسئول وزارت حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل و ارتباطات را دارد.

* ساختار مديريت حمل و نقل در كشورهاي اروپايي

در نروژ وزارتخانه مسئول، وزارت حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل، پست، مخابرات و فناوري ارتباطات را دارد و در هلند وزارت‌خانه مسئول وزارت زيرساخت و محيط زيست است كه مسئوليت حمل و نقل ، پست، محيط زيست، آمايش سرزمين، آب، مسكن را دارد.

در دانمارك وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل، حفاظت از سواحل و پست را دارد و در روسيه وزارت‌خانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل، بنادر ماهيگيري، آبراه‌هاي درون سرزميني را دارد.

در بلغارستان وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل، فناوري اطلاعات و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل، فناوري اطلاعات و ارتباطات را دارد.

در آلمان وزارتخانه مسئول وزارت فدرال حمل و نقل، ساختمان و توسعه شهري است كه مسئوليت مسكن، حمل و نقل، توسعه شهري و روستايي را دارد و در انگلستان وزارتخانه مسئول دپارتمان حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در يونان وزارتخانه مسئول وزارت زيرساخت، حمل و نقل و شبكه‌ها است كه مسئوليت حمل و نقل، مخابرات و پست را دارد و در جمهوري آذربايجان وزارت‌خانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در فنلاند وزارتخانه مسئول وزارت حمل ونقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل، پست، ارتباطات و فناوري اطلاعات را دارد و در جمهوري چك وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در ايرلند وزارتخانه مسئول دپارتمان حمل و نقل، جهانگردي و ورزش است كه مسئوليت حمل و نقل، جهانگردي و ورزش را دارد و در لهستان وزارتخانه مسئول وزارت زيرساخت است كه مسئوليت حمل و نقل، مخابرات، پست، مسكن را دارد.

در سوئد وزارتخانه مسئول وزارت سرمايه‌گذاري، انرژي و ارتباطات است كه مسئوليت توسعه بازرگاني و رقابت، ارتباطات الكترونيك، انرژي، جنگل‌داري، فناوري اطلاعات، پست، توسعه منطقه‌اي، گردشگري، حمل و نقل را دارد.

در سوئيس وزارتخانه مسئول دپارتمان فدرال محيط زيست، حمل و نقل، انرژي و ارتباطات است كه مسئوليت محيط زيست، حمل و نقل، آمايش سرزمين، انرژي و ارتباطات را دارد.

در پرتغال وزارتخانه مسئول وزارت ساخت، حمل و نقل ارتباطات است كه مسئوليت توسعه چارچوب قانوني و نظارتي ساخت و ساز و خدمات عمومي، حمل و نقل، و توسعه و تنظيم فعاليت‌هاي ارتباطاتي است.

در لوكزامبورگ وزارتخانه مسئول وزارت زيرساخت و توسعه پايدار است كه مسئوليت حمل و نقل، آمايش سرزمين، محيط زيست را دارد.

*ساختار مديريت حمل و نقل در كشورهاي آمريكاي شمالي

در كانادا وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در ايالات متحده آمريكا وزارتخانه مسئول دپارتمان حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در گرينلند وزارتخانه مسئول وزارت مسكن، زيرساخت و حمل و نقل است كه مسئوليت آمايش سرزمين، برنامه‌هاي واكنش در شرايط بحران، ساختمان، حفاظت از محيط زيست، حمل و نقل، پست و مخابرات، انرژي را دارد.

در مكزيك وزارتخانه مسئول وزارت ارتباطات و حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل و ارتباطات را دارد و در جامائيكا وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل و ساخت است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

* ساختار مديريت حمل و نقل در كشورهاي آمريكاي جنوبي

در برزيل وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را برعهده دارد و در پرو وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد.

در آرژانتين وزارتخانه مسئول وزارت فدرال برنامه‌ريزي، سرمايه‌گذاري و خدمات عمومي است و در پاراگوئه وزارت‌خانه مسئول وزارت ارتباطات و ساخت است.

در شيلي وزارت‌خانه مسئول وزارت حمل و نقل و مخابرات است كه مسئوليت حمل و نقل و مخابرات را برعهده دارد.

*ساختار مديريت حمل و نقل در كشورهاي آفريقايي

در مصر وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را دارد و در آفريقاي جنوبي دپارتمان حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را برعهده دارد.

در بوتسوانا وزارتخانه مسئول وزارت حمل و نقل و ارتباطات است كه مسئوليت حمل و نقل و ارتباطات را برعهده دارد و در نيجريه وزارت‌خانه مسئول وزارت فدرال حمل و نقل است كه مسئوليت حمل و نقل را برعهده دارد.

در كشورهاي ايتاليا، اسپانيا، فرانسه، مالزي، كويت، استراليا، سودان، عراق، پاكستان و افغانستان نيز وزارت متولي امر ارتباطات و مخابرات با وزارت متولي امور مسكن و راه ادغام نشده و در كنار هم جاي ندارند.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ | 9:31 | نویسنده : اکبر زمانی |

نقش «تحریک جنسی» در تجاوز دسته‌جمعی اصفهان...

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان به جای آنکه توضیح دهد، چرا شروران معروف منطقه استحفاظی ایشان که از مدتها پیش قرار بود شناسنامه دار باشند، هر هفته خود را معرفی کرده و تحت نظر باشند، در عوض چنین گستاخ بوده اند که بی واهمه وارد یک مهمانی شده، مردان را حبس کرده، لباس های زنان و دختران را دریده و آنان را مورد تجاوز قرار داده اند، چنین اظهار نظر کرده اند که اگر در اين حادثه، خانم‌ها حداقل حجاب را در اين باغ رعايت كرده بودند...
اظهارات فرمانده ناجی اصفهان درباره جنایت دهشتناک خمینی شهر اصفهان، موجب شد که پرسش ها و ابهاماتی درباره این حادثه و علل این توجیهات در اذهان عمومی بروز کند که به آن می پردازیم.

به گزارش «تابناک»، سرهنگ حسن کرمی راد، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان به جای آنکه توضیح دهند، چرا شروران معروف منطقه استحفاظی ایشان که از مدتها پیش قرار بود، شناسنامه دار بوده و هر هفته خود را معرفی کرده و تحت نظر باشند، در عوض چنین گستاخ بوده اند که بی واهمه وارد یک مهمانی شده، مردان را حبس کرده، لباس های زنان و دختران را دریده و آنان را مورد تجاوز قرار داده اند، چنین اظهار نظر کرده اند که «اگر در اين حادثه خانم‌ها دست کم حجاب را در اين باغ رعايت كرده بودند، شايد مورد آزار و اذيت قرار نمي‌گرفتند».

در این خصوص نکاتی را باید یادآوری کرد:

1 ـ نقش نیروی انتظامی به ویژه پس از یک حادثه تکان دهنده ناموسی، ارایه آسیب شناسی روانشناختی و جامعه شناختی نیست، بلکه انجام اقدامات لازم برای دستگیری مجرمان و نیز بیان تمهیدات جدید نیروی انتظامی برای تکرار نشدن رخدادهای مشابه است و اینکه آیا در حادثه مزبور، نیروی انتظامی در وظایف خود کوتاهی کرده یا خیر. مهمتر اینکه سخنان مقام انتظامی پس از چنین حوادثی باید لرزه بر اندام شروران اندازد نه قربانیان.

2 ـ مطرح کردن مسأله «تحریک جنسی» به عنوان یکی از عوامل زمینه ساز تجاوز، آن هم از سوی مسئولان نیروی انتظامی، کار را بسیار دشوار می کند، زیرا هر شرور به محض تحریک به خود حق می دهد، قدمی به سوی تجاوز نزدیک شود. آستانه تحریک جنسی افراد یکسان نیست. کسی ممکن است از یک گردی صورت زیبا تحریک شود. آیا در مورد خانم های چادری که تا کنون مورد تجاوز شروران قرار گفته اند، باز باید راه توجیهی برای شرور متجاوز درست کرد که چون چهره زیبا بود، جناب شرور تحریک شد و نتوانست جلوی خود را بگیرد؟ آیا تجاوز به آن بانوی روزه دار شیرازی در ماه مبارک رمضان را که به رغم التماس ها در حضور فرزند پنج ساله اش مورد تجاوز قرار گرفت، هم همین گونه توجیه می کنید؟

3 ـ این سخن جناب سرهنگ کرمی با بیانات سرهنگ جهانگير کريمي معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي ایشان در هشتم اردیبهشت امسال که فرمودند «زنان بدحجاب 50 درصد قربانيان جرايم آزار و اذيت را تشکيل مي دهند»، چگونه سازگار است؟ وقتی 50 درصد تعرضها ربطی به حجاب ندارد، چگونه در این حادثه وحشتناک جناب سرهنگ کرمی بدون هیچ تحقیقی به جای حساب نبردن شروران از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی یکسره نحوه حجاب حاضران را از عوامل این حادثه قلمداد کرده اند؟
البته رعایت نکردن مسائل شرعی بسیار نادرست بوده و باید پرهیز شود و تذکرات در این باره باید در جای خود داده شود.

4 ـ عامل تحریک تنها در جامعه بیرونی نیست. سایت های پورنوگرافی هم عامل تحریکند، آن هم در مقیاسی بسیار بالاتر. اگر شروری پس از دیدن آن سایتها به جان کودک مردم افتاد در آنجا هم می توان با استناد به تحریک شدن شرور، جنایت او را کمرنگ کرد؟

5 ـ خیابان های کشورهای غربی به ویژه در تابستان سرتاسر تحریک است و حتی گاهی پارک ها و سواحلی وجود دارد که افراد باید به صورت کاملا عریان در آن تفریح کنند؛ اما چون ترس از قانون هست، هیچ کس جرأت حتی نگاه خیره ندارد و یا بگوید تحریک شدم و در نتیجه یک متلک به دیگری انداختم، چه رسد به اینکه بدون رضایت او را لمس کند.

6 ـ تلاش برای منحرف کردن ذهن مردم از عمق فاجعه به پوشش غلط شرکت کنندگان ـ در صورت درست بودن خبر ـ مانند این است که کسی به مناطق پر خطر دریا برود و مشغول شنا کردن باشد. در این هنگام فرد شروری برود، سر او را زیر آب نگهدارد تا خفه شود و بعد نیروی انتظامی به جای آنکه بگوید، چرا امنیت وی تأمین نشده، بگوید اگر آن فرد در منطقه پر خطر دریا شنا نمی کرد، این اتفاق برای او نمی افتاد. بله، اگر او اساسا به شمال مسافرت نمی کرد هم این اتفاق برای او نمی افتاد، ولی اینها ارتباطی با وظایف نیروی انتظامی ندارد و چه ربطی دارد به اینکه فرد شرور چنین گستاخانه عمل کند.

7 ـ نقش بدحجابی در کلید خوردن دوستی های خیابانی، تشدید نگاه های خیره و افزایش برخی متلک ها انکارناشدنی است؛ اما در حادثه ای چنین بی شرمانه و دهشتناک، دست گذاشتن بر این عامل کاملا ناموجه است. بله، اگر شروران وارد مجلس مذکور در اصفهان شده و صرفا پیشنهاد دوستی داده بودند، می توانستیم بر نقش خود قربانیان در تحریک اشرار تأکید کنیم.

بهتر است، به جای اینگونه توجیهات ـ که متأسفانه در مصاحبه سخنگوی دستگاه قضایی نیز شاهد آن بودیم ـ در درجه نخست قوه قضائیه و بعد نیروی انتظامی پاسخ دهند که چگونه عمل کرده اند که شروران حتی برای شنیع ترین اعمال جنسی آن هم به طور گروهی ـ که می دانند سریعا لو می روند ـ هیچ ترسی از آنان ندارند.

البته در پایان باید از سرهنگ کرمی تقدیر کرد که در همین مصاحبه، صراحتا و شجاعانه پرده پوشی نکرده و این آمار را اعلام کرده اند که تجاوزات به عنف در استان اصفهان در اردیبهشت ماه 113 درصد رشد داشته است.

موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ | 12:56 | نویسنده : اکبر زمانی |

دخمه‌ای براي زندگي مادر ٥ جانباز جنگ تحميلي...

این مادر 77 ساله به مدت 3 سال است که در این مکان استیجاری زندگی می‌کند و به دلیل کمبود اکسیژن موجود در فضای زیر زمین تا کنون چندین بار بی هوش شده است.

آقای مسئول، آیا تا به حال با تور سیاحتی پا برهنگان این مملکت که به صدقه سر آنها شما امروز رئیس شده اید به گردش رفته اید؟! بیایید یک بار هم شده از آن صندلی مخملتان پایین آمده و با اتوبوس فقرا همراه شوید و ببینید کجا می‌بردتان، ببینید آن مادرانی که هزاران شهید و جانباز را در دامان خود پرورش داده‌اند در کدامین دخمه زندگی می‌کنند؟!

به گزارش صراط نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهدای ایران، فرخ امینی صالح پور یکی از هزاران مادر شهیدی است که با آنکه 5 جانباز تقدیم انقلاب کرده امروز با جسم بیمارش مجبور است به دلیل مشکلات مالی در زیر زمین کثیف و محقر خانه‌ای در محله شاد آباد زندگی کند.
آیا می‌دانید شاد آباد کجاست؟ به خودتان زحمت ندهید! روی نقشه تهران پیدایش نمی‌کنید.

این مادر 77 ساله به مدت 3 سال است که در این مکان استیجاری زندگی می‌کند و به دلیل کمبود اکسیژن موجود در فضای زیر زمین تا کنون چندین بار بی هوش شده است.

نکته تاسف بار دیگر این است که بارها از طرف شهرداری تهران برای ایشان اخطاریه صادر شده است که این مکان انباری بوده و مجوز مسکونی ندارد اما دریغ از کوچکترین مساعدتی برای بهبود وضع وی.

سوالی که در اینجا مطرح می‌گردد این است که وظیفه کدام ارگان است به خانواده‌های شهدا و جانبازان رسیدگی نماید؟ آیا باید برویم سراغ سازمان‌های هوانوردی و تربیت بدنی که کسی جوابگو باشد.

آقایان مسئول لطفا این عکس‌ها را ببینید:

موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰ | 11:40 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از آغاز به‌کار گشت امنيت اخلاقي در تهران...

سرتيپ احمدرضا رادان امروز دوشنبه در حاشيه بازديد از يگان‌هاي اجراي طرح امنيت اخلاقي در ستاد فرماندهي انتظامي تهران بزرگ به خبرنگاران گفت: اين طرح از بيست و پنجم خرداد‌ماه در تهران بزرگ، گيلان و مازندران به اجرا گذاشته خواهد شد و امروز جهت بازديد از آمادگي يگان‌هاي اجراي طرح در اين مكان حاضر شديم.


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 18:53 | نویسنده : اکبر زمانی |

فهرست انواع سلاح سرد، جنگي، شكاري و آتش‌زا...

فهرست جديد انواع اسلحه سرد، جنگي، شكاري و مواد منفجره و محترقه به طور رسمي توسط وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اعلام و ابلاغ شد.
فهرست جديد انواع اسلحه سرد، جنگي، شكاري و مواد منفجره و محترقه به طور رسمي توسط وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اعلام و ابلاغ شد.

به گزارش ايسنا، در اجراي تبصره (‌٢) ماده يك قانون تشديد مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و قاچاقچيان مسلح مصوب ‌١٣٥٠ و قانون اصلاح تبصره (‌٢) آن قانون مصوب ‌١٣٥٤، فهرست انواع اسلحه سرد جنگي و شكاري، مواد منفجره و محترقه، سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي طي نامه‌اي به روزنامه رسمي كشور فهرست جديد انواع اسلحه سرد، جنگي، شكاري و مواد منفجره و محترقه را اعلام و ابلاغ كرد كه در شماره ‌١٩٢٨٠ مورخ ‌٢٢ /‌٢/ ‌١٣٩٠ اين روزنامه منتشر گرديد.

بر اساس اين گزارش، فهرست جديد، جايگزين فهرست قبلي كه در بيست و سوم بهمن ماه سال ‌١٣٥٣ ابلاغ شده بود، گرديد.

اين فهرست شامل موارد زير است:

الف) سلاح سرد جنگي:

١- انواع سرنيزه قابل نصب بر روي اسلحه‌هاي جنگي و انواع كاردهاي سنگري متداول در نيروهاي مسلح يا مشابه آن‌ها.

٢- افشانه‌هاي اشك‌آور گازي در انواع مختلف كه منجر به اختلال تنفسي و يا بينائي كوتاه و بلندمدت مي‌گردد.

٣- افشانه‌هاي گازي تهوع‌آور، خواب‌آور، بيهوش كننده.

٤- شوكرهاي الكتريكي در انواع مختلف كه منجر به اختلال عصبي مي‌گردد.

٥- انواع مختلف تفنگ و كلت بادي يا گازي شبه سلاح(اسلحه بادي شبيه سلاح جنگي)

٦- انواع پرتاب كننده سوزن‌هاي آلوده به سموم بيولوژيكي.

ب) سلاح شكاري:

١- تفنگ‌هاي شكاري ساچمه زن و گلوله زن در انواع مختلف

٢- انواع اسلحه‌هاي بيهوش‌كننده جانداران و مخصوص شكار حيوانات آبزي

٣- انواع تفنگ و تپانچه خفيف با كاليبرهاي ‌٠/٢٢ الي ‌٠/٣٨ اينچ (‌٥/٦ الي ‌٩/٦ م.م)

٤- انواع تفنگ ورزشي اهداف پروازي و ثابت ساچمه زن با كاليبر ‌١٢ م.م

ج) مواد منفجره:

١- باروت سياه (معدن)

٢- فتيله كندسوز

٣- فتيله انفجاري

٤- آنفو

٥- امولسيون‌هاي انفجاري (امولايت و اسلاري)

٦- ديناميت

٧- انواع بوسترها

٨- انواع چاشني‌هاي الكتريكي و غيرالكتريكي

٩- اسيد پيكريك و نمك‌ها و استرهاي آن

١٠- انواع پودر آذر

١١- انواع گلوله‌هاي مشبك كاري و ميخ كوب

١٢- انواع تركيبات آلي نيتره شده (نيترو سلوز، نيترو گليسيرين، تي ان تي)

١٣- انواع چاشني‌هاي الكتريكي و غيرالكتريكي تأخيري يا آني

د) انواع مواد محترقه:

١- باروت شكاري

٢- انواع اقلام نورافشاني سبك و سنگين

٣- فسفر سفيد، قرمز

٤- انواع پراكسيدهاي معدني از قبيل آب اكسيژنه ‌٦٠% به بالا، پراكسيد سديم پتاسيم و اكسيد سرب Pbco4

٥- انواع پراكسيد آلي از قبيل بنزوئل پراكسيد، استيل پراكسيد

٦- انواع پركلرات از قبيل پركلرات آمونيم و پركلرات پتاسيم

٧- انواع اكسيدكننده‌هاي قوي از قبيل نيترات، آمونيوم و كلرات پتاسيم.

موضوعات مرتبط: قوانین

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 18:46 | نویسنده : اکبر زمانی |

روش‌هاي ابراز محبت به همسر...

در برابر ديگران او را مورد انتقاد قرار ندهيد. اگر حس مي كنيد همسرتان نياز به كمي انتقاد سازنده دارد، به هيچ وجه آن را مطرح نكنيد مگر خصوصي و با لحني دوستانه مورد انتقاد قرار گرفتن در جمع، سبب پايين آمدن عزت نفس و جريحه دار شدن احساسات مي گردد.

يكي از اشتباهات جبران ناپذير زوج ها بعد از آغاز زندگي مشترك، فراموش كردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت براي يكديگر است. گويا همه چيز فداي روزمرگي ها مي شود. غافل از اينكه اين مساله باعث دور شدن و دلخوري زن و شوهر از يكديگر و ايجاد فاصله بين آن دو مي گردد.

در حالي كه با يك شاخه گل، يك كلمه محبت آميز و چند دقيقه صحبت صميمانه مي توان مشكلات و دلخوري ها را از سر راه برداشت و زندگي شيريني را در كنار همسر خود در پيش گرفت. شايد باور نكنيد ولي راه هاي ساده اي براي ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد:

1- براي او پيام هاي محبت آميز بفرستيد. به تلفن همراه او پيامي صميمانه بفرستيد. مطمئن باشيد كه اين كار هم شيرين و هم جالب است.

2- يكي از كارهاي مشكل او را انجام دهيد. يكي از كارهاي روزمره كه او رغبتي به انجام آن ندارد، مانند چيدن علف هاي هرز، را انتخاب و براي او انجام دهيد و هنگامي كه او از انجام گرفتن آن توسط شما احساس راحتي مي كند، نظاره گر باشيد.

3- با هم يك كار سرگرم كننده انجام دهيد. يك سرگرمي مانند حل جدول، تكميل پروژه اي براي بهتر كردن محيط خانه، يا فروش اجناس غيرقابل مصرف منزل كه مي تواند شما را به هم نزديك كند را انتخاب و در انجام آن با يكديگر مشاركت كنيد.

4- با هم بازي كنيد. با انجام بازي هايي نظير شطرنج، لحظات خوبي را ايجاد كنيد. فقط به ياد داشته باشيد كه اگر شما را شكست داد، با او درگير نشده و تنها لبخند بزنيد.

5- حس قدرداني خود را ابراز كنيد. وقتي همسرتان سخت كار مي كند يا برايتان كاري انجام مي دهد، بگذاريد بداند كه شما قدردان زحمات او هستيد.

6- خانه را تبديل به پناهگاهي براي او كنيد. خانه را محل امني براي همسرتان كنيد تا بتواند از استرس هاي زندگي رهايي يابد. تمام تلاش خود را براي ساختن محيطي مطلوب در خانه، بنماييد.

7- به كارهاي عجيب و غريب او بخنديد. اجازه ندهيد كارهاي كوچكي كه همسرتان انجام مي دهد، اعصاب شما را درهم بريزد. اگر درباره آن بينديشيد، ممكن است برخي از آنها شما را بيشتر به همسرتان جذب كند. اگر او اين كارها را انجام نداده، فقط مي خواسته كه تكراري عمل نكند.

8- براي او دعا كنيد. از خداوند بخواهيد كه در درست انجام دادن همه كارها، او را ياري كند. همچنين گاهي اجازه دهيد همسرتان اين دعا را بشنود. اين كار سبب مي شود تا او دريابد كه وقتي او قادر به انجام كاري نيست، شما از شخصي توانا برايش درخواست كمك مي كنيد.

9- قبل از دور انداختن چيزي هماهنگ كنيد. اگر همسرتان وسايلي دارد كه به نظر شما غيرقابل استفاده است، پيش از آن كه مطمئن نشده ايد كه به آن احتياجي ندارد، آن را دور نيندازيد.

10- قبل از نظافت هماهنگ كنيد. پيش از جابه جايي يا مرتب كردن وسايل روي ميز كار همسرتان، از او اجازه بگيريد. شايد او وسايلي را طوري قرار داده كه دسترسي به آنها برايش راحت تر است و ممكن است در صورت جابه جا كردن آنها، براي او بي نظمي به وجود آيد.

11- با هم به پياده روي يا گردش برويد. بگذاريد طبيعت خلق و خوي شما را براي دوست داشتن تنظيم كند. صحبت كنيد، گوش دهيد.

12- انتظار نداشته باشيد آنچه را در ذهنتان مي گذرد را بخواند. اگر موضوعي هست كه مي خواهيد همسرتان بداند، به او بگوييد، از او انتظار نداشته باشيد كه از افكار و احتياجاتتان باخبر باشد.

13- با هم بخنديد. دوران بزرگسالي خود را براي لحظاتي فراموش كنيد و با هم كارهاي بچه گانه و شادي آور انجام دهيد. همچنين، اگر كار اشتباهي انجام شد، سعي كنيد با شوخي و خنده از آن بگذريد. اين كار سبب كاهش استرس در آن شرايط خواهد شد.

14- از جاسوسي كردن بپرهيزيد. از مخفيانه زير نظر گرفتن و بررسي همسرتان دوري كنيد. اگر مي خواهيد چيزي را بدانيد، بدون رودربايستي از او سؤال كنيد.

15- كارت پستال هاي عاشقانه به او بدهيد. منتظر يك مناسبت خاص نباشيد تا به او هديه اي بدهيد. عاشقانه ترين كارتي كه مي توانيد را پيدا كنيد و در ماشين او بگذاريد. فراموش نكنيد كه پيام عاشقانه خود را هم در آن بنويسيد.

16- خوراكي هاي مورد علاقه او را تهيه كنيد. شكلات يا هر خوراكي ديگري كه او دوست دارد را بخريد و در كنار ظرف غذاي او با يك جمله زيبا بسته بندي كنيد.

17- درباره آينده گفت وگو كنيد. آينده خيلي هم از آنچه كه به نظر مي رسد دور نيست. درباره جاهايي كه دوست داريد وقتي 50 سال از ازدواجتان گذشت برويد، با هم حرف بزنيد و سعي كنيد تا آن روياها به واقعيت تبديل شوند.

18- شك و ترديدها را روشن كنيد. اگر همسرتان گفتار يا رفتاري مشكوك داشت، زود نتيجه گيري نكنيد. به او فرصت دهيد تا پيش از آن كه شما قضاوت كنيد، آن را توضيح دهد.

19- بگذاريد او مرد خانه باشد. اگر چه اين مسئله هر روز كمتر در نظر گرفته مي شود، اما هنوز هم مفيد است. اما اين بدان معنا نيست كه چون فقط همسرتان خانه را اداره مي كند و چرخ زندگي را مي چرخاند، شما نبايد حق انتخاب داشته باشيد. اين يعني او رئيس تيم است.

20- بگوييد "معذرت مي خواهم ". اگر چه شرايطي وجود دارد كه ممكن است شما نخواهيد بپذيريد كه اشتباه مي كنيد. شايد حرف آزاردهنده اي گفته باشيد يا كار بي اهميتي انجام داده باشيد. هيچ گاه براي اظهار تأسف و عذرخواهي از همسرتان غرور نداشته باشيد.

21- به قول هاي خود عمل كنيد. اگر به همسرتان قول انجام كاري را داده ايد، بايد تا پايان آن را دنبال كنيد.

22- گذشته ها، گذشته! چنانچه همسرتان با رفتار يا گفتارش باعث آزردگي شما شده است، او را ببخشيد. هرگاه اختلافي به وجود آمد، گذشته ها را به رخ او نكشيد، به خصوص اگر اظهار پشيماني كرده بود.

23- صادق باشيد. چيزي را از همسرتان مخفي نكنيد. روراست و شفاف باشيد. اين مورد به درستكاري بيشتر شما كمك خواهد كرد.

24- در برابر دوستانش به او افتخار كنيد. مردها به طور ذاتي روي بالا بردن خود حساب مي كنند. گاهي اوقات به منظور دلگرمي دادن به او بگذاريد تعريف هاي شما را در مورد رفتارها و كردارهاي خوبش بشنود.

25- ماشينش را بشوييد. او را با شستن و تميز كردن ماشينش غافلگير كنيد. اگر نمي توانيد خودتان كار را برعهده بگيريد، آن را به يك متخصص بسپاريد.

26- عكس او را در صفحه كامپيوتر قرار دهيد. با قرار دادن عكس او بر پس زمينه كامپيوتر خود، اجازه دهيد او بداند كه هنوز هم مردي خوش تيپ است.

27- با هم عبادت كنيد. زوجي كه با هم نماز مي خوانند، با يكديگر مي مانند. اينها لحظاتي لطيف و خاص هستند كه بين هر دو شما به يك ميزان تقسيم شده و به يك اندازه اهميت دارد.

28- غذايتان را زير نور شمع بخوريد. غذاي مورد علاقه او را بپزيد و شمعها را روشن كنيد. زماني را به تمركز و توجه به يكديگر و نگاه كردن در چشمان هم اختصاص دهيد.

29- در مقابل ديگران با او مخالفت نكنيد. اين كار سبب شرمنده شدن او خواهد شد و باعث مي شود تا احترام ديگران نسبت به او از بين برود. درنظر داشتن اين نكته به خصوص اگر داراي فرزند هستيد، بسيار اهميت دارد.

30- در برابر ديگران او را مورد انتقاد قرار ندهيد. اگر حس مي كنيد همسرتان نياز به كمي انتقاد سازنده دارد، به هيچ وجه آن را مطرح نكنيد مگر خصوصي و با لحني دوستانه مورد انتقاد قرار گرفتن در جمع، سبب پايين آمدن عزت نفس و جريحه دار شدن احساسات مي گردد.

31- از او حمايت كنيد. به ديگران اجازه ندهيد به همسرتان بي احترامي كنند. حتي نظريه اي كنايه آميز مي تواند آزار دهنده باشد. از او دفاع كنيد. نگذاريد شخصي، مهم ترين و با ارزش ترين فرد زندگيتان را به زمين بزند.

32- خودتان را دوست بداريد. خيلي وقتها ما به عنوان يك زن، به خاطر سستي خودمان، جلوي شوهرانمان را مي گيريم. ياد بگيريد كه آنها را آزاد بگذاريد. موضوعاتي كه شما را نگران مي كنند، اغلب حتي آنها را آزار هم نمي دهند. آنچه آنها را اذيت مي كند، زماني است كه ما مانع آنها مي شويم. به ياد داشته باشيد، گرچه ممكن است عجيب به نظر برسد، اما وقتي خودتان را دوست نداشته باشيد نمي توانيد واقعا شخص ديگري را دوست بداريد.

33- هنگام بيماري مراقبش باشيد. مردها نازپروردگي را دوست دارند، بخصوص هنگامي كه بيمارند. همه چيز را براي او فراهم كنيد و سوپ مخصوصي هم برايش بپزيد.

34- در چشمان او بنگريد. زماني كه همسرتان با شما صحبت مي كند، مستقيم به چشمان او نگاه كنيد. نه تنها اين كار نشانگر اين است كه شما به آنچه او مي گويد علاقه منديد، بلكه چيزي در نگاه كردن در چشمان او وجود دارد كه به شما والايي خواهد داد.

35- عكسهاي عروسي تان را قاب كنيد. پس از اين كه مدتي از ازدواجتان گذشت، عكسهاي عروسي تان را مخفي نكنيد. بلكه آنها را در قاب عكس بگذاريد. اين كار يادآوري خواهد كرد كه چگونه در ابتدا عاشق هم شديد و چقدر اين عشق افزايش يافته است.

36- سند ازدواجتان را به نمايش بگذاريد. سند مقدس ازدواجتان را قاب بگيريد. اين كار يك يادآوري شگفت انگيز و پايدار مبني بر اين خواهد بود كه عشق شما مهر و موم شده است و شما به طور قطع به يكديگر تعلق داريد.

37- به او اعتماد كنيد. بيشتر اوقات زنها نشسته اند و منتظرند تا همسرشان كار خطايي انجام دهد. تا مچشان را بگيرند. جرات داشته باشيد و او را باور كنيد.

منبع: روزنامه كيهان
ترجمه از: نسيبه رجبي


موضوعات مرتبط: روان‌شناسی

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 14:55 | نویسنده : اکبر زمانی |

ضرب و شتم افسر ناجا تا حد مرگ...

زیاده خواهی تا کجا؟! مگر جرم این مامور ساعی که حافظ حریم امنیت ماست چیست؟!. خانواده وی چه گناهی کرده اند؟! هر چند که بنا بر فرموده سرگرد محمدی فرمانده کلانتری کاظم آباد مشهد هر لحظه آماده شهادتیم.

این روزها دامنه ضرب و شتم های افراد بیگناهی که گاهی تا مرز کشتن نیز پیش می رود باعث آزردگی و رنجش افکار عمومی شده به ویژه که جرم این افراد مضروب نیز چیزی نیست جز دفاع از حریم ها. حریم اخلاقی، حریم اجتماعی، حریم امنیت، حریم سلامت و دهها حریم دیگر!به نوشته قدس، پیش تر ها نیز خبرهای جسته و گریخته ای از مدافعان حریم سلامت و بهداشت مانند پرستاران داشتیم که بی رحمانه مورد آماج دشنه های تیز همراهان بیمار قرار گرفته و رنج معلولیت را به جان خریدند. جسارت این بزه کاران بیمار در کنار تعلل برخی از متولیان کار را تا آنجا پیش برد که خواندیم و شنیدیم از تهاجم وحشیانه به مدافع حریم اخلاق جامعه یعنی حجه الاسلام فروزش این رزمنده جبهه امر به معروف و نهی از منکر که حتی تا مرز نابینایی نیز پیش رفت. ظاهرا اکنون مجرمان جامعه آنقدر بی پروا و جسور شده که حتی از ضابطان مسلم قوه قضائیه و مجریان قانون یعنی دلاور مردان سخت کوش ناجا نیز دریغ نورزیده و آنها را بی باکانه به سلاخی می کشند!اولین روز هفته(۲۱\۳\۹۰) را در حالی آغاز کردم که مطابق همیشه می بایستی از بزرگراه میثاق مشهد روانه روزمرگی هایم می شدم اما ناگهان با دیدن جمعیتی و خودروی پلیسی بنا بر کنجکاوی خبرنگاری در حاشیه بزرگراه متوقف شدم. ابتدا به تصور تصادف قصد گذر داشتم اما دیدن پیکر مجروح و غرق به خون مامور نیروی انتظامی باعث شد تا حس ششمم بگوید خبری است از آن خبرها!همزمان آمبولانس اورژانس نیز از راه رسید و آن مامور وظیفه شناس بیهوش بلافاصله بر تخت قرار گرفت و میهمان ناخوانده اتاقک فلزی آمبولانس شد. سئوالاتم شروع شد اما پاسخ آن همان و بهت و حیرت بی حد و حصر من هم همان! خدایا! چه می شنوم!. یک مجرم زندانی فراری در حالیکه بر دستانش دست بند و بر پاهایش پابند نصب شده در حین انتقال به زندان با غافلگیری؛ ناگهان به مامور زحمتکش ناجا بنام «وحید اندیش» حمله ور شده و در نهایت قساوت و شقاوت با ضربات قفل فرمان و دیگر سلاح های سرد به قصد به شهادت رساندن به وی حمله ور شده تا بلکه بتواند بگریزد و بازهم مخل امنیت جامعه شود. زیاده خواهی تا کجا؟! مگر جرم این مامور ساعی که حافظ حریم امنیت ماست چیست؟!. خانواده وی چه گناهی کرده اند؟! هر چند که بنا بر فرموده سرگرد محمدی فرمانده کلانتری کاظم آباد مشهد هر لحظه آماده شهادتیم.علی ای حال هوشیاری شهروندان عبوری از بزرگراه میثاق باعث می شود تا این مجرم فراری در اجرای نقشه شوم خود ناکام بماند و با سر رسیدن به موقع ماموران کلانتری قاسم آباد و کاظم آباد مشهد مجددا دستگیر شود. جالب آنکه این مجرم فراری بنام «ا.ج» که به اتهام حمل و نقل مواد مخدر در زندان بسر می برده پس از مرخصی که بر اساس رافت اسلامی شامل حالش شده از بازگشت به زندان خود داری می نماید که با تصمیم قاضی زندان توسط ماموران کلانتری کاظم آباد دستگیر و صبح دیروز در معیت این مامور شریف جهت گذراندن ادامه مجازات عازم زندان می شود که این حادثه تلخ رخ می دهد. .

هنگامیکه در کلانتری از این محکوم فراری انگیزه اش را می پرسم چنین می گوید: مدت ۷ ماه از دوران حبسم به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر مانده است و پس از سپری شدن دوران مرخصی هنگامیکه مراجعه ننمودم توسط ماموران کلانتری کاظم آباد دستگیر شدم».

وی که لباس هایش نیز خون آلود است ادامه می دهد:« در حالیکه به همراه آقای وحید اندیش، افسر کلانتری کاظم آباد، با دست بند و پابند عازم زندان بودم بخاطر اینکه معتاد به مواد مخدر و کریستالی می باشم و از خماری بستوه آمده دچار جنون شده و در حالیکه متوجه رفتارم نبودم بصورت ناگهانی با وارد آوردن ضربات متوالی و بهره گیری از قفل فرمان به این مامور حمله ور شده بگونه ای که وی بیهوش شد و در حالیکه قصد فرار داشتم توسط مردم دستگیر شدم.

پس از اقدامات اولیه توسط عوامل اورژانس این مامور وظیفه شناس بخاطر شدت صدمات وارده به بیمارستان اعزام می شود اما نکته جالب دیگر هم اینکه شهروندان خشمگین حاضر در صحنه که احساساتشان از این رفتار غیرانسانی بشدت جریحه دار شده بود هنگام انتقال مجرم به خودروی پلیس قصد کتک زدنش رو داشتند که با دخالت و دعوت به آرامش توسط سروان ایلخانی معاون کلانتری کاظم آباد مشهد از اقدام خود منصرف شدند.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 14:54 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از هواي اين روز‌هاي تهران...


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 14:31 | نویسنده : اکبر زمانی |

نظر شهید مطهری درباره متعرضان به نوامیس...

افرادى كه در كوچه هاو خيابان ها مزاحم زنان مى‏گردند از نظر قانون اسلام مستحق مجازات سخت و شديدى مى‏باشند. تنها مثلًا آن‌ها را به كلانترى جلب كردن و تراشيدن سر آن‌ها كافى نيست، بسيار سخت‏تر بايد مجازات شوند...

به واسطه چند اتفاق ناگواری که این روزها در مورد تجاوز به نوامیس مردم روی داده، بحث های زیادی در گرفته است.

به گزارش «تابناک» در این باره نظر شهید بزرگوار استاد مطهری قطعا خواندنی است:

«افرادى كه در كوچه هاو خيابان ها مزاحم زنان مى‏گردند از نظر قانون اسلام مستحق مجازات سخت و شديدى مى‏باشند. تنها مثلًا آن‌ها را به كلانترى جلب كردن و تراشيدن سر آن‌ها كافى نيست، بسيار سخت‏تر بايد مجازات شوند.

قرآن مى‏فرمايد: «لَئِنْ لَمْ يَنْتَهِ الْمُنافِقونَ وَالَّذينَ فى قُلوبِهِمْ مَرَضٌ وَالْمُرْجِفونَ فِى الْمَدينَةِ لَنُغْرِيَنَّكَ بِهِمْ ثُمَّ لا يُجاوِرونَكَ فيها الّا قَليلًا» يعنى اگر اين‌ها دست از عمل زشت خود برندارند تو را فرمان مى‏دهيم كه به آن‌ها حمله برى كه ديگر جز اندكى در پناه تو نخواهند بود.

حداقل آن چه از اين آيه مفهوم مى‏شود تبعيد آن‌ها از جامعه پاك اسلامى است. جامعه هر اندازه براى عفاف و پاكى احترام بيشترى قائل باشد براى خائنان مجازات شديدترى قائل مى‏شود، و عكس آن، برعكس.»

مجموعه ‏آثار شهيد مطهرى ج ‏19 صفحه 506


موضوعات مرتبط: اسلام

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 12:57 | نویسنده : اکبر زمانی |

دیدار مادر و فرزند پس از 50 سال...

عفت مادر "حمید معیّر" 50 سال پیش در پی جدایی از همسرش در مراغه از فرزند خود دور افتاد اما در این مدت مدام چشم انتظار فرزندش بود تا شاید با او دیدار کند که این انتظار پس از نیم قرن به سرانجام رسید و این مادر 75 ساله هفته گذشته چشمش به دیدن پسر گمشده اش روش شد.

مادر تبریزی پس از 50 سال چشم انتظاری، در میان انبوهی از بهت و ناباوری و با چشمانی اشکبار سرانجام توانست فرزند خود را یافته و او را در آغوش کشد.

به گزارش مهر، عفت مادر "حمید معیّر" 50 سال پیش در پی جدایی از همسرش در مراغه از فرزند خود دور افتاد اما در این مدت مدام چشم انتظار فرزندش بود تا شاید با او دیدار کند که این انتظار پس از نیم قرن به سرانجام رسید و این مادر 75 ساله هفته گذشته چشمش به دیدن پسر گمشده اش روش شد.حمید که ساکن ایالت میشیگان ایالت متحده است با سفر به ایران و به محض دیدن مادر پیر خود، بر دستان پرمهر او بوسه زد و اشک دلتنگی ریخت.

حمید معیّر که اکنون 53 سال دارد، به یادآورد: "تقریباً دو یا سه ساله بودم که به سبب جدایی پدر و مادرم در مراغه از مادر جدا شدم و تا 12 سالگی که در تهران ساکن بودیم نمی دانستم با مادر ناتنی زندگی می کنم اما دراین موقع بود که پی بردم ناهید، مادر واقعی من نیست."وی به خبرنگار مهر گفت: "وقتی بزرگ تر شدم می شنیدم که ناهید شش فرزند دارد؛ اما هنگامیکه تعداد برادران و خواهران ناتنی ام را می شمردم متوجه می شدم من هفتمین فرزند خانواده ام، ضمن اینکه همیشه رفتار ناهید با من مانند یک مادر واقعی نبود."

وی گفت: "پس از گذشت سال ها و هنگامی که در سن 18 سالگی عازم خدمت سربازی میشدم پدرم که یک ارتشی دیکتاتور بود درگذشت و من در جریان انجام خدمت، به جهت تمرد از دستور فرماندهانم که در بحبوحه انقلاب اسلامی فرمان تیراندازی علیه مردم بی دفاع را می دادند، فرار کردم اما بالاخره پس از پیروزی انقلاب و سپری شدن خدمت سربازی، ابتدا به ترکیه و سپس به آلمان و از آنجا به آمریکا رفتم."وی اضافه کرد: "پس از ناکام بودن ازدواجم در آلمان که ثمره آن یک دختر بود، در آمریکا تشکیل خانواده داده و اکنون با دختر 16 و پسر 12ساله زندگی خوب و خوشی داریم."

او بیان اینکه پیدا کردن مادرش یکی از دغدغه های همیشگی اش بوده است، اظهار داشت: "با وجود فراز و نشیب های فراوان زندگی ام، در ماه های اخیر با همکاری پسرخاله فرزند یکی از فامیل های بسیار دورم برای یافتن مادرم تلاش زیادی کردم و توانستم یک قطعه عکس به همراه کپی شناسنامه مادرم را از طریق ایمیل دریافت کنم."او افزود: "با دیدن عکس مادرم بعد از 50 سال نور امیدی در دلم شعله ور شد و تصمیم گرفتم به هر شکل ممکن مادرم را پیدا کنم؛ بنابراین با همکاری دفتر جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن دی سی، پاسپورت آمریکایی ام را تمدید کردم و با برگه عبور، راهی خاک ایران شدم."

حمید گفت: "پس از رسیدن به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به شمال رفتم ؛ چند روزی که آنجا و در ساحل دریا بودم با امواج صحبت می کردم که آخر، جریان چیست؟ چرا من نمی توانم پس از سپری کردن همه اتفاقات تلخ و ناگوار، مادرم را پیدا کنم؟ از امواج می پرسیدم با وجود اینکه من همه اطلاعات را دارم چرا هنوز درها به رویم باز نمی شود؟"

وی افزود: "بالاخره در راه بازگشت از شمال به تهران، به دوستم گفتم نمیدانم چرا اما یک حالت خاصی دارم؛ مرا به میدان آزادی تهران ببر تا با اتوبوس به تبریز بروم."

وی ادامه داد: "در طول مسیر سفر به تبریز با یک فرهنگی آشنا شدم و از او پرسیدم که اگر کسی گمشده ای داشته باشد چکار باید بکند؟ او هم در حالیکه ورقه هایی را تصحیح می کرد به من گفت باید به ثبت احوال مراجعه کنی؛ با همکاری او و در حالیکه چمدان ها در دستانمان بود به اداره ثبت احوال آمدیم."

حمید افزود: "رئیس اداره ثبت احوال تبریز که ابتدا می گفت فقط با مجوز قضایی می تواند نشانی مادرم را در اختیارم قرار دهد، پس از شنیدن قصه زندگی ام متاثر شد و قول داد تا دو ساعت دیگر مشکل را حل کند."

وی اظهار داشت: "سرانجام با همکاری این مقام مسئول و نیز کمک گرفتن از طریق اطلاعات شبکه بانکی ایران، توانستم آدرس دقیق مادرم در تبریز را بیابم."

حمید گفت: "بالاخره به در خانه مادرم رسیدم و وقتی از در وارد شدم همه فامیل های درجه اولم در منزل بودند؛ مادرم آن وقت چادر به سر داشت و عینک هم زده بود و من نمی دانستم کدامیک مادر من است؛ مانده بودم که چکار کنم، بعد دیدم که این خانم [اشاره به مادرش] می گوید بالام بالام( فرزندم، فرزندم) که بی درنگ بطرفش رفتم و پس از بغل کردنش همه، اشک دلتنگی ریختیم."

او که اصرار زیادی بر ذکر اسامی یاری کنندگانش در پیدا کردن "عفت" دارد، گفت: "کوروش، رعنا و قاسم سخی نیا، پرویز و نیر معیّر، نادیا، شاهرخ نوبهار و آقای علیپور رئیس اداره ثبت احوال تبریز در پیدا کردن مادرم کمک زیادی به من کردند و لازم است از طریق این خبرگزاری از آنها تشکر کنم."

"عفت رضاپور فرهنمند" مادر حمید هم گفت: "از سال ها پیش به هر دری زدیم تا فرزندم را پیدا کنیم اما نشد که نشد؛ سال ها بعد همسر دومم خیلی تلاش کرد؛ حتی با رئیس جمهور وقت در این باره نامه نگاری کرد اما بخاطر اینکه حمید در خارج از کشور بود، همه تلاش های این خدابیامرز هم بی نتیجه ماند."

وی گفت: "چند روز پیش موقعی که یکی از فیلم های تلویزیون، صحنه پیداشدن مادر و فرزندی را نشان می داد بسیار متاثر شدم؛ آن شب به شدت گریه کردم و گفتم خدایا این چه دردی است که درمان ندارد؛ پس از اندکی راز و نیاز به دلم افتاد که به زودی حمیدم را پیدا خواهم کرد."

این مادر پیر درباره لحظه های دیدار با حمید هم گفت:"وقتی خبر دادند که او قرار است بیاید اصلاً باور نمی کردم اما هنگامی که اعضای خانواده دور هم جمع بودیم، ناگهان در خانه باز شد و در عین ناباوری فرزندم را پس از 50 سال دوباره دیدم؛ لحظه های بسیار عجیبی بود از یک سو به شدت دلتنگش بودم اما از سوی دیگر دلم گواه نمی داد که او را بغل کنم؛ با خودم می گفتم نکند مرد دیگری باشد و خدای نکرده من گناه کنم؛ با همه اینها وقتی فرورفتگی چانه حمید که از بچگی نشانه او بود را دیدم کمی آرام شدم و آغوش خود را گشودم و فرزندم را در حالیکه اشک دلتنگی می ریختم، بغل کردم."

او افزود: "هنوز درباره اینکه واقعاً فرزندم را می بینم، کمی تردید داشتم اما با نشان دادن عکس های شوهرم و مادر ناتنی اش و صحبت کردن درباره برداران و خواهرانش همه تردیدهایم رنگ باخت و مطمئن شدم که حمید، همان فرزندی است که آرزوی دیدنش قبل از مرگ را داشتم."


او گفت: "گردهمایی دوباره خانواده بسیار با هیجان بود؛ همه همینطور به بغل کردن یکدیگر ادامه می دادند و هر کس، دیگری را در آغوش می کشید و این ماجرا حیرت آور بود."

حمید که طراح داخلی ساختمان و ساکن آمریکاست، درباره برنامه آینده اش هم گفت: "کمبودهای زیادی در زندگی داشته ام و اکنون نمی خواهم فرزندانم را از دست بدهم؛ باید در آمریکا بمانم اما سعی می کنم مادرم را به آنجا ببرم."

عفت هم با بیان اینکه دوری مجدد از فرزند برایش غیرقابل تحمل است، هرگز پیشنهاد سفر همیشگی به آمریکا را نمی تواند قبول کند و می گوید: "پایان زندگی ام نزدیک است و خوب نیست که در آمریکا بمیرم؛ می خواهم واپسین روزها و سال های زندگی را در خاک خودم باشم و پس از مرگم پیش دوستان مومن و در وطن خودم دفن شوم."


موضوعات مرتبط: عجیب ولی واقعی

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 11:33 | نویسنده : اکبر زمانی |

پيروي از ولي فقيه يعني اين...

پرسيد: كجا ميرين؟ مرد گفت: كرمانشاه. علي گفت: رانندگي بلدي،مرد كرد گفت: بله بلدم. (هم من تعجب كرده بودم هم آنها) علي به خاطر اينكه او به همراه زن و بچه اش راحت باشند از او خواست پشت فرمان بنشيند.

هنگامي كه امام خميني در سال 1342 پرچم نهضت جهاني خود را بلند كرد، علي چيت سازيان حدود يك سال داشت. ربع قرن بعد ، به تاريخ چهارم آذر 1366، علي در حالي كه لباس سربازي حضرت روح الله را بر تن داشت ، بال در بال ملائك گشود.

به گزارش مشرق، او در زمان شهادت فرماندهي اطلاعات و عمليات لشكر 32 انصارالحسين(ع) را بر عهده داشت. آن چه خواهيد خواند برشي است از حيات پربار او. روحمان با يادش شاد.

همراه با شهيد علی چيت سازان فرمانده اطلاعات وعملیات لشکر 32 انصارالحسین(ع) (يگان بچه هاي همدان) با يك ماشين تويوتا داشتيم از منطقه به طرف شهر بر مي گشتيم. زمستان بود و هوا سرد و استخوان سوز. در بين راه يك مرد كرد با زن و بچه اش را ديديم كه كنار جاده ايستاده بود. علي ايستاد و پرسيد: كجا ميرين؟ مرد گفت: كرمانشاه. علي گفت: رانندگي بلدي،مرد كرد گفت: بله بلدم. (هم من تعجب كرده بودم هم آنها) علي به خاطر اينكه او به همراه زن و بچه اش راحت باشند از او خواست پشت فرمان بنشيند و به من گفت: سعيد! بپربريم عقب ماشين. باد و سرما به حدي آزار دهنده بود كه هر دو مچاله شده بوديم. عصباني شدم و گفتم: مگه تو اين آدمو مي شناسي كه بهش اعتماد كردي؟ گفت: بله، اينها دو سه تا از اون كوخ نشيناني هستند كه امام فرموده به تمام كاخ نشين ها شرف دارند...
موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ | 11:19 | نویسنده : اکبر زمانی |

ابراهیم بن مالک اشتر کجا دفن شده است؟

خبرآنلاین نوشت: ابو نعمان ابراهیم، فرزند شجاع و دلاور مالک اشتر و انتقام گیرنده خون شهیدان کربلا، در جنوب شهر دُجیل، در هشت فرسخی سامراء و در نزدیکی جاده قدیم بغداد ـ سامراء به خاک سپرده شده است.

ابراهیم فرمانده کل سپاه مختار بود که در زمان عبدالملک مروان بر خلیفه وقت قیام کرد و بصره، کوفه و سایر شهرهای عراق را به تصرف در آورد.

امروزه، مزار این دوست دار اهل بیت زائران زیادی دارد. بنای بقعه در عصر صفویه تجدید و بر سر در ورودی آن نوشته شده است: « هذا قبر المرحوم ابراهیم بن مالک اشتر النخعی، علم دار رسول الله، 1089 ق ».

آستان ابراهیم حرمی وسیع و گنبدی از گچ و آجر دارد که به تازگی توسط حاج محمود المجید تعمیر و تجدید بنا شده است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ | 8:59 | نویسنده : اکبر زمانی |

سیر تکاملی و تاریخچه پست الکترونیکی (Email)...

نامهٔ الکترونیکی. همه ی ما از آن استفاده می کنیم. خواه هر روز آن را بکار برید و خواه گه‌گاه، نمی‌توان انکار کرد که نامهٔ الکترونیکی، شیوه‌ی گذران زندگی ما را دگرگون کرده است. تجارت‌ها دگرگون شده‌اند، خانواده‌ها به یکدیگر نزدیکتر شده‌اند، با وجود نامهٔ الکترونیکی‌ که در عرض چند ثانیه به فرستنده‌اش می‌‌رسد، نامهٔ پستی حلزونی، که روزها طول می‌کشید تا به مقصدش برسد، دیگر ترجیح داده نمی‌‌شود.

اما نامهٔ الکترونیکی‌ ، از زمان ارسال اولین نامهٔ الکترونیکی‌ در شبکه‌ی آرپانت، در سال ۱۹۷۱، مانند هر چیز دیگری دائماً تکامل یافته است. دیگر به آنچه مایکروسافت عرضه می‌‌کند محدود نیستیم. امروزه دارای طیف گسترده‌ای‌ از انتخابها، از جمله جی‌میل ( Gmail ) همیشه محبوب، هستیم. برای نامه های الکترونیکی‌ دسکتاپ، بجای اینکه فقط از اوت لوک ( Outlook ) پولی استفاده کنیم، می‌‌توان گزینه‌های رایگان و کد بازی مانند تاندربرد ( Thunderbird ) بکار برد. اما گویا اکنون با پیشرفت دیگر روش‌های ارتباطات، مانند شبکه‌های اجتماعی و پیام کوتاه، نامهٔ الکترونیکی‌ در معرض خطر است.

در زیر تصویری را می بینیم که توسط مایکروسافت ارائه شده است و سیر تکاملی نامه‌ی الکترونیکی را نشان می‌دهد. ما را از نظرات خود با خبر کنید و اگر واقعیت دیگری در مورد نامهٔ الکترونیکی‌ وجود دارد که ذکر نشده است، آن را به اطلاع ما برسانید. جایگاه نامهٔ الکترونیکی‌ را در آینده چگونه می‌‌بینید؟ آیا می‌‌تواند با فیسبوک ( Facebook ) و توئیتر ( Twitter ) مقابله کند؟ یا روز‌های آخر عمرش است؟

برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی تصویر کلیک کنید

با تشکر از آقای سید محمود بنی‌هاشمی بابت فارسی سازی تصویر


موضوعات مرتبط: کامپیوتر و ویندوز

تاريخ : شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ | 3:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

لیلة ‌الرغائب...

شب عفو است و محتاج دعايم

ز عمق دل دعايي كن برايم

اگر امشب به معشوقت رسيدي

خدا را در ميان اشك ديدي

كمي هم نزد او يادي ز ما كن

كمي هم جاي ما او را صدا كن

بگو يارب فلاني رو سياهست

دو دستش خالي و غرق گناه است

بگو يارب تويي درياي جوشان

در اين شب رحمتت بر وي بنوشان...


موضوعات مرتبط: شعر و ادبیات

تاريخ : شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از زیارتگاه و كوه خضر نبي(ع)...

در شش کیلومتری مرکز شهر قم کوهی وجود دارد که از فراز آن می‌توان همه شهر را با یک نگاه طی کرد. این کوه منسوب به حضرت خضر(ع) با قدمت سه هزار سال است.
می‌گویند بر قله این کوه در سه هزار سال پیش غاری بوده است که حضرت خضر (ع) در آن غار به عبادت و نیایش می‌پرداخت، غاری که امروز به مسجد کوچکی تبدیل شده است و سال‌ها پیش از این در حالی که هنوز قم آنقدر بزرگ نشده بود که خود را به دامنه این کوه برساند، معبد عارفان و سالکان و اوتاد بود، خلوتکده‌ای برای شب زنده‌داری و عبادت عالمان و عاشقان طریقت حق.


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من ، عکس

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۰ | 15:21 | نویسنده : اکبر زمانی |

یک بازیگر «ملک سلیمان» درگذشت...

مرحوم صابر که از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون بود روز سه‌شنبه 17 خرداد بعد از مدت‌ها تحمل بیماری درگذشت.

سیروس صابر بازیگر فیلم سینمایی «ملک سلیمان» دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرآنلاین، مرحوم صابر که از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون بود روز سه‌شنبه 17 خرداد بعد از مدت‌ها تحمل بیماری درگذشت.

این هنرمند کرجی که سال 1389 فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی شهریار بحرانی را روی پرده سینما داشت، پیش از این در فیلم‌های «مردان آنجلس» ساخته فرج‌الله سلحشور، «پرواز از اردوگاه» به کارگردانی حسن کاربخش و «سرعت» ساخته محمدحسین لطیفی و مجموعه‌های «مریم مقدس» به کارگردانی بحرانی و «پهلوانان نمی‌میرند» ساخته حسن فتحی بازی کرده بود.

موضوعات مرتبط: بازگشت به جاودانگی

تاريخ : چهارشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۰ | 19:14 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از زندگی یک جانباز 75 درصدی...

اردبیل - خبرگزاری مهر: شاید تنها واژه «ایثار» بتواند تفسیرگر رشادت دلاورمردانی باشد که سالهای سال میان امروز و دیروز هروله عشق می کنند . چشمان نافذ و ابری و لبهای خشکیده و متبسم آنها گویای رنجی نهفته از سالهای جنگ است که به خاطر آن روح بلندشان در آن فضای ملکوتی گاه متوقف می شود و گاه فریادشان در میان خانه ها و آسایشگاهها و خیابانها برای بیداری ما از غفلتها به گوش می رسد آیا خبری از آنهایی که به خاطر آرامش ما آسایش خویش را فدا کردند، داریم...


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من ، عکس

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۰ | 17:6 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از دستگیری اراذل و اوباش در مشهد...

دستگیری 52 نفر کیف قاپ، سارقان حرفه‌ای، اراذل و اوباش، فروشندگان محصولات ضدفرهنگی، مزاحمان نوامیس و حاملان سلاح سرد در 24 ساعت گذشته با حضور یگانهای پیشگیری نیروی انتظامی در نقاط مختلف مشهد انجام شد.


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۰ | 16:36 | نویسنده : اکبر زمانی |
        مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.